Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Dubaj, město starobylé romantiky i luxusu

Dubaj, en.wikipedia.orgStřed arabského světa Dubaj není jenom mekkou luxusu, i když na bohatství v podobě přepychových hotelů zde narazíte na každém kroku. Samozřejmě zde lákají turisty na azurovou barvu moře a jemný bělostný písek. Ovšem najdete zde i nefalšovanou romantiku, starobylé stavby a překrásné mešity.


 

Kanál dělí emirát na dvě části

Dubaj, en.wikipedia.orgMořský záliv Khor Dubaj protíná město a dělí ho na dvě části, které se od sebe liší. Tu luxusnější na jihozápadě tvoří Bur Dubaj a Jumeirah, stará část na severovýchodě se nazývá Deiru. I rozdělení má svoji romantiku. Záliv tvoří dvanáctikilometrový zářez do pevniny, a protože se zde nachází málo mostů, nezbývá než se mezi oběma břehy přeplavit. To má samozřejmě své kouzlo. Výborná je plavba abrou - tzv. vodním taxi. Cesta přes Creek, jak se kanál jmenuje, je skutečným zážitkem. Za historií se proto vydejte z luxusní části Dubaje do Deiry.

 

Dubaj, en.wikipedia.orgVodní taxi - abra, autor fotky: By yeowatzup from Katlenburg-Lindau, Germany (Dubai Creek, UAE) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

 

     
 

Letenky na trase Praha – Dubaj a zpět zarezervujete na Letušce pod 7 tis. Kč

     

 

Zlatá cihla ve výloze

Pohltí vás zde arabské uličky, kavárny, prodejny koření a restaurace. Něčím co vás jako Evropana určitě překvapí a nadchne, je Zlatý trh. Nejde o klasický trh, jak byste si mohli na první pohled myslet. Tvoří ho totiž jedna dlouhá, téměř nekonečná dřevem zastřešená ulička. V ní se vedle sebe velmi natěsnané nachází obchůdky se šperky. Krásu bílého, žlutého i tříbarevného zlata mohou zájemci obdivovat přes skleněné výlohy. Najdete zde jemně vypracované šperky a překvapit by vás nemělo ani to, když za sklem zahlédnete třeba zlatou cihlu.

 

 
Dalšího průvodce tímto emirátem čtěte zde

 

 

 

Muzeum - ukázka lovu perel

Dubaj, en.wikipedia.orgKdyž budete chtít vyrazit za moderní tváří města, městská čtvrť Jumeirah obsahuje obrovské množství mrakodrapů.

Vás ale určitě chytne za srdce Dubajské muzeum. Jeho budova byla vybudována v letech 1787–1799 a je tady zaručeně nejstarší. Podrobně mapuje historii celého emirátu.

Nadchne vás třeba ukázka lovu perel, který byl kdysi kromě rybolovu hlavním zdejším zdrojem obživy. Dnes je Dubaj, druhé největší město Spojených arabských emirátů, křižovatkou Západu a Východu. Pro turisty je magnetem, a jeho letiště patří k nejvytíženějším na světě.

 

 

Poloha emirátu, zdroj - openstreetmap.orgmapa Dubaje

 

Kde složit hlavu?

Nabídka ubytování v tomto městě

Dubaj ubytování

 

Letenky z Prahy

Mapa

Trasa přímého letu z Prahy do Dubaje

Přehled letenek do této destinace na webu Kiwi.com


Dubaj nabízí dvě mezinárodní letiště:

Dubai International Airport (DXB)

Dubai World Central – Al Maktoum International Airport (DWC)

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, SierraPapa

 

 

Na konec pár postřehů a rad před cestou


Čtěte také:

Letenky od Smartwings: Praha – Dubaj za 5 890 Kč

Smartwings: Last minute Dubaj z Prahy za 5 329 Kč

Měna a placení v Dubaji

Doba letu do Dubaje

 

 

  

Vložil/a: Daniel Česák 02.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.