Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

NEJVYŠŠÍ HORA ŠPANĚLSKA

PICO DE TEIDE

Spící a velmi okouzlující je tato sopka a zároveň nejvyšší hora Španělského království. Pyšní se 3718 metry a nachází se na ostrově Tenerife, který je největší z Kanárských ostrovů. Pico de Teide je současně jak nejvyšší horou   Španělska, tak i všech ostrovů v Atlantském oceánu a v neposlední řadě jde o třetí největší sopku na světě. Samotná sopka a její blízké okolí jsou součástí národního parku Nacional del Teide.

 

 

PŘÍRODNÍ KRÁSA

Celek tohoto sopečného masivu dává dohromady vulkán Pico de Teide (3718 m) a Pico Viejo (3134 m). Jejich původ nebyl nikdy zcela jistě objasněn. V současné době jde o neaktivní sopku, přestože v kráteru jsou patrné aktivní projevy sopečné činnosti.

Na jedné straně tohoto giganta najdeme zelené nížiny, kde se díky vlhkosti daří například banánovníkům a zelenině. Oproti tomu na straně druhé, jižní, se setkáme díky naprosté absenci srážek se suchomilnými rostlinami. Jde o takřka měsíční krajinu.

V zimě zdobí na několik měsíců vrchol sopky sněhová pokrývka.

 

Panorama Pico de Teide

 

VZHŮRU NA VRCHOL

A to doslova. Výstup samotný není technicky náročný, jedná se o čistě pěší trasu. Nutností je vhodné oblečení a připravit se na řidší vzduch, který může někoho překvapit. Návštěvu parku je dobré začít malou zastávkou v informačním centru. Zde obdržíte mapu s turistickými trasami. Turisté se vydávají pěšky po upravených stezkách.

Po cestě na vrchol lze navštívit astronomickou observatoř Teide a také ledovou jeskyni Cuevo del Hielo (3350 m). Je tu i možnost využití kabinové lanovky, která vás dopraví do výšky 3555 metrů ke stanici La Rambletta, ze které je to zhruba půl hodinky na vrchol.

Můžete zde uskutečnit i výstup s přenocováním a ranním výstupem k vrcholu. Každopádně každá z variant výstupu vám dá jedinečnou odměnu v podobě neopakovatelného výhledu z hory Pico de Teide. Okouzlující a nevšední.

 

Poloha hory, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Na závěr se určitě sluší říci, že jakkoli nám Kanárské ostrovy připomínají plážový a relaxační pobyt, pravda je to jen z části.

V případě ostrova Tenerife tím hlavním lákadlem může být právě ona, sopka a nejvyšší hora Španělska, Pico de Teide.

 

   
  Přehled nejvyšších španělských hor
  Teide - 3718 metrů
  Mulhacén - 3479 metrů
  Pico Aneto - 3404 metrů
  Veleta - 3398 metrů
  Posets o Llardana - 3375 metrů
  Alcazaba - 3371 metrů
  Monte Perdido - 3355 metrů
   

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Nejvyšší hora Evropy

 

Hranice Španělska

 

Seznam měst a letovisek - Španělsko

 

Jak dlouho trvá let do Španělska?

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.01.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.