Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Španělský ostrov Tenerife

Když uslyšíte pojem Kanárské ostrovy, určitě se vám vybaví Tenerife, největší ostrov tohoto souostroví. Tenerife je nejen turistickým rájem, ale i místem s překrásnou přírodou, mnoha zajímavostmi a zcela unikátními klimatickými podmínkami.

Na území ostrova ve tvaru trojúhelníku se totiž nacházejí velmi odlišné oblasti, takže od pláží a banánovníkových plantáží se můžete lehce dostat až k polopouštím a od nich zas do zasněžených kopců.

 

 

Malý kontinent i ostrov jara

Pro rozmanitost a přitažlivost povrchu i přírody je Tenerife nazýváno ostrovem, kde vládne věčné jaro. Neustále zde kvete velké množství rostlin, počasí je příznivé a příjemné a okouzlující je i místní fauna – k nejpopulárnějším druhům patří papoušci a delfíni.

Na ostrově je možno navštívit nejvyšší horu  Španělska Pico del Teide, jejíž vrchol je pokryt vrstvou věčného sněhu. Tato bílá hora je symbolem souostroví Kanárských ostrovů. K výstupu je třeba vyřídit povolení, horu smí denně navštívit pouze 150 turistů. Na vrchol se můžete dostat pěšky, autem či lanovkou. Kromě lávových polí zde můžete obdivovat i úžasný výhled na okolní ostrovy.

 

         
Mohlo by vás zajímat: Letiště Tenerife Sever a Jih
         

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, NoGravity Media, Tenerife

 

Pláže s kompletními službami i uprostřed divoké přírody

Na Tenerife míří návštěvníci především za mořem a plážemi. Těch se zde nachází více než 500 a moře je nejen nádherně tyrkysové, ale umožňuje koupání po celý rok. Místní podnebí totiž zaručuje 19 až 25 stupňů jako stálou minimální teplotu.

Pláže jsou různého typu, nejčastěji s bílým pískem. Své oblíbené místo zde najde každý – jak milovníci pláží se všemi službami, občerstvením, restauracemi, bary i diskotékami, tak rodiny s dětmi, které jistě uvítají i dozor plavčíků a služby animátorů. I ti, kteří nemají rádi místa s větším množstvím návštěvníků, si přijdou na své v zátokách uprostřed přírody, kde se lze volně koupat i opalovat.

 

  Přehled ubytování

 

Lounge Terrace

Cena na noc pro dva - 522 Kč
 

Pensión Mova

Cena na noc pro dva - 622 Kč
 

Casa Rural El Guanche

Cena na noc pro dva - 782 Kč
 

Finca Chimaca

Cena na noc pro dva - 998 Kč

 

 

Jedinečné rostliny, ptactvo i mořští živočichové

Exotická příroda nabízí přes 1 300 druhů rostlin, z nichž některé se vyskytují pouze na tomto ostrově. K nejobdivovanějším původním stromům tu patří dračinec, strom bez letokruhů dosahující výšky kolem 20 metrů. Jeho míza na vzduchu získává výraznou červenou barvu. Místní obyvatelé ji nazývají dračí krví a využívají ji jako léčivo nebo materiál pro výrobu speciálního alkoholického nápoje.

Příznivci papoušků jistě nevynechají návštěvu zvířecího parku Loro Parque, kde kromě všech druhů papoušků uvidí delfíní show, lvouny, lachtany a mnoho další zábavy. Na výletním safari je možné seznámit se s mnoha dalšími zástupci mořského světa.

 

Mapa ostrova - openstreetmap.org
 

 

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Kanárský ostrov El Hierro

Puerto de Morgan, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: ostrov silného větru a lahodného sýra

Španělský ostrov Lanzarote

Tenerife z Lipska za 2 050 Kč

Letovisko Costa Adeje na Tenerife

Last minute zájezdy do Španělska

Letiště - Kanárské ostrovy

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.