Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejznámější hotel v ČR? Hilton Praha

Hotel Hilton Praha, oficiálním názvem Hilton Prague, dříve hotel Atrium Praha je největším hotelem v  Česku. Nachází se v centru metropole na Praze 8 v Karlíně, konkrétně na Rohanském nábřeží poblíž řeky Vltavy.

 

Mapa

    Poloha Hiltonu, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

     
    Adresa: Pobřezní 1, Praha 8, 18600, Česká republika
    Kontakt: pevná linka: +420 224 841 111
     

 

 

Pětihvězdičkové ubytování v Praze

Pětihvězdičkový hotel nabízí celkem 791 pokojů na 11 patrech a k dispozici má pro své hosty rovněž plných 7 000 m² konferenčních prostor. HiltonUbytovat se zájemci mimo standardních pokojů mohou stejně tak v prezidentském apartmá. Kongresový sál skýtá kapacitu až pro 1500 účastníků. Mimo to Hilton Grand Ballroom celkem poskytne prostor pro 650 osob a dále otevírá 33 multifunkčních konferenčních salónků a zasedacích místností. Zdarma lze využívat fitness centrum s přístupem na terasu, krytým bazénem a wellness.

Jeho služby se na návštěvách ČR rozhodlo využít i mnoho zahraničních osobností jako američtí prezidenti Bill Clinton, George W. Bush a Barack Obama. Aktuálně si interiéry prošly modernizací, hotel je proto v dobrém technickém stavu. Rekonstrukce od roku 2004 vyšly majitele na více než 50 milionů eur.

 

 

Hilton Prague Hotel

Cena na noc pro dva se pohybuje kolem 3 640 Kč  


Kvalitní služby i významná historická hodnota

Původně hotel vznikl v roce 1989 jakožto dílo architekta Stanislava France, který je znám především tvorbou v duchu brutalistického slohu. Svůj název Atrium měl dle rozlehlého skleněného atria nacházejícího se vprostřed. Výhled na něj mohou návštěvníci obdivovat nakonec dosud. Posléze jeho stavbu převzal řetězec Hilton, to se psal rok 1991.

 

 

Oceňován je nejen pro svou vnější podobu, ale též i pro služby fungující v jeho zdech. Fungovala zde restaurace Maze, kterou provozoval známý britský kuchař Gordon Ramsay. Dočkala se dokonce i ocenění michelinskou hvězdou. Zanikla však ještě předtím, než se udělení ocenění vůbec dočkala. V současné době dává na výběr ze tří restaurací a dvou barů.

 

 

  • Hotel Hilton Prague, 1, Pobřežní, Florenc, Karlín, Praha, okres Hlavní město Praha, Hlavní město Praha, Praha, 186 00, Česko

 

 

Výhodou je i poloha budovy zajišťující kvalitní dopravní dostupnost. Stanice metra Florenc je vzdálena pouhých 150 metrů. V případě příjezdu autem zajišťují možnost parkování v podzemních garážích.

 

Hilton

Hilton hotel

Hilton hotel

Hilton hotel

Sky Bar, poslední 9. patro, výhled z hotelu, fotky směrem na tenisové kurty ČLTK - ostrov Štvanice

 

 

 

 

     
  Poznámka: kromě výše popisovaného hotelu existuje v Praze ještě  Hilton Prague Old Town, který se nachází na adrese: V Celnici 7, Praha, 11000, Česká republika  
     

 

Čtěte také:

Všechny pražské památky na jednom místě

Kam nejen za bílým sportem? Ostrov Štvanice

Hotel InterContinental Praha

Nejdražší pražský hotel - Four Seasons Prague

Karlínské náměstí

Grilování v Karlíně

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.