Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Brémy, město, kde v MHD zvítězily tramvaje nad metrem

Nádherně udržované historické centrum a procházky kolem řeky Vezery. To jsou Brémy. Hlavní město spolkové země Svobodné hanzovní město Brémy. Při návštěvě využijte moderní MHD, kde se můžete těšit na spolehlivé tramvajové linky, vlaky i autobusy.

 

 

Síť MHD v Brémách

Ve druhé polovině 20. století se i v Brémách objevovaly snahy o modernizaci MHD. Někteří zastávali myšlenku vybudování metra, jiným tento projekt přišel příliš nákladný. Nakonec bylo rozhodnuto o ponechání tramvajové dopravy jako klíčového veřejného dopravního prostředku. Díky tomuto rozhodnutí se můžeme v Brémách těšit na jednu z nejhustějších tramvajových sítí a na moderní vozový park. Tramvajová síť je v Brémách všudypřítomná a zajíždí i do historického centra. Pouze předměstí je propojeno vlakovými spoji a v okrajových částech města je možné využít autobusové linky.

 

Rychlost a spolehlivost tramvají

Tramvaje v Brémách jezdí každých deset minut. V ranní špičce a na některých odpoledních linkách bývají nasazeny posilové spoje, čímž se sníží interval na pět minut. Některé linky jsou vedeny jako rychlíkové, vynechávají část zastávek.

 

Jízdné v Brémách

Jízdenkové automaty jsou pouze uvnitř tramvají. Jízdné je v Brémách rozděleno do několika zón. Pohyb po centru města spadá do zóny 1. S cenou jízdenek vám pomůže dopravní aplikace, kde zadáte zastávky. Jednotlivé jízdné pro dospělou osobu začíná na 2,10 EUR. Je možné si zakoupit i jízdné na celý den nebo několik dní.

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Průvodce městem Brémy

   

Letiště Brémy (BRE)

   

Vlakové nádraží Brémy

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.