Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Brémy

Brémy leží kousek od pobřeží Severního moře v severozápadní části  Německa. Jejich historické centrum láká turisty a inspiruje umělce, zpívá o nich ve svých písních Radůza i Robert Křesťan. Význam Brém nezůstává jen v paměti historiků, ale dodnes je toto město významným centrem obchodu a je jedním ze tří městských spolkových států Německa. 

 

   

Historie

První záznamy o trvalém osídlení tohoto kousku země se datují k roku 782, později se stalo sídlem arcibiskupa, velmi brzy Brémy také získaly povolení k ražbě mincí a vybírání cla. Tedy vše potřebné k obchodu.

Město se v průběhu 11. a 12. století rozšířilo až k pobřeží, kvůli četnému obchodu ze zámoří. Mohutný přístav, do kterého každou téměř každou minutu připlouvají nákladní lodě, se nazývá Bremerhaven.

 

     
                                      Předpověď počasí -  Brémy  
     

 

 

Díky rozšíření města k pobřeží se jeho rozvoj zrychlil, v roce 1358 se dostalo do spolku hanzovních měst. V polovině 15. století získalo vlastní ústavu a v 17. století císař Fridrich II. vyhlásil jeho samostatnost.

Krušné období přišlo s příchodem švédských, a pak dánských vojsk na přelomu 18. a 19. století, od roku 1806 jsou ale Brémy opět svobodným státem. Svobodu si uchovaly i po vstupu do Německé říše roku 1871.

K brémské historii se také váže několik pověstí a pohádek, z nichž nejznámější je o „brémských muzikantech“. Bronzová socha čtyř zvířat, osla, psa, kočky a kohouta, kterak se vydali vydělat si peníze hraním v městě, se stala symbolem Brém.

 

 

Hotely, pensiony v této lokalitě  
 

 

Co neopomenout navštívit

Před ztracením ve spleti středověkých uliček vás ochrání tzv. hřebová cesta. Je to trasa značená hřeby z oceli. Ta vás bezpečně provede kolem těch nejvýznamnějších památek, jako je socha Rolanda nebo stará radnice. Oba tyto umělecké objekty jsou zapsány na seznamu UNESCO.

Socha Rolanda symbolizuje svobodu a právo obchodovat. Svou symboliku získala již v raném středověku, proto ji najdete i v mnoha dalších městech, ale brémský exemplář byl porotou UNESCO vybrán jako nejreprezentativnější.

Budova radnice pochází z 15. století a zvenčí ji poznáte podle červených cihel, používajících se ve stol. 17., tzv. vezerská renesance. V prostorách pod ní se dá nahlédnout do prastarých vinných sklepů. Lze tu i posedět v restauraci, jejíž klenuté stropy jsou starší více než 600 let. Ovšem vzácné růžové německé víno z roku 1653 mohou ochutnat jen pan sklepmistr a starosta města.

Městem protéká řeka Vezera, kolem které se kumuluje večerní a noční život. Ke sklence vína nebo poklidné večeři můžete usednout v kavárně či restauraci na promenádě „Schlachte“. Ani o dobré pivo tu není nouze.

Pokud toužíte po ještě větší romantice, můžete se nalodit na nejbližším nástupišti a svézt se na výlet až k moři do Bremerhavenu. Pobřeží lze využít i k dlouhým procházkám nebo cyklistice. Nejkrásnější je při západu slunce pozorovat připlouvající a odplouvající lodě, které odtud již mnoho staletí plují přes oceán až do Ameriky.

 


Jak se tam dostat?

Z Prahy se do Brém dostanete za 6 až 7 hodin, záleží, jak rychle jedete po dálnici (je to něco přes 600 km). Komu nevyhovují německé dálnice, může využít  vlak nebo letět  letadlem do Hamburku, ze kterého již jezdí spoje pravidelně.

 

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Brémy (BRE)

 

 

Trasa autem z Prahy do Brém. Vzdálenost: 615km. Čas: 6:08., Zdroj - openstreetmap.org

 

Autor: Tereza G.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Squara Mezatonda, Tramvaje - Brémy

 

Mohlo by vás zajímat:

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

RYANAIR NOVĚ NA LINCE PRAHA–BRÉMY

Letiště Brémy (BRE)

Největší ptačí zoo na světě

 

 

 

 

                                                 Další německá města
  Mannheim Lipsko Rostock Berlín  
  Mnichov Kolín nad Rýnem Cáchy Drážďany  
  Düsseldorf Řezno Norimberk Rostock  
  Hamburk Hannover Stuttgart Pasov  
  Stuttgart Erfurt Dortmund Postupim  

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.