Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Mnichově

Mnichov, hlavní město Bavorska, má 1,4 milionu obyvatel a je třetím největším městem Německa (po Berlínu a Hamburgu); zároveň patří mezi nejrychleji se rozvíjející německá města a jako takové potřebuje dokonalou dopravní obslužnost.

 

 

Nejrychleji je možné se po Mnichově pohybovat metrem, tzv. U-Bahn, které má šest linek U1 – U6. Jedna z linek – U6 – dopravuje cestující v severním směru až za město a spojuje Mnichov s Garchingem. Většina stanic má pouze jedno nástupiště pro oba dva směry. Některé menší přestupní stanice mají dvě nástupiště, propojené nadchodem. V centru města jsou linky propojeny, čímž vzniká „přestupní trojúhelník“ pro přestup na kteroukoliv z linek, stejně jako v Praze. Mnichovské metro jezdí od roku 1971, provozuje 100 stanic, jejichž celková délka je něco 100 kilometrů.

 

Zdroj mapy metra: autor: Zeno Heilmaier [CC BY-SA 4.0  (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

 

Provozní doba mnichovského metra je v pracovních dnech od 04.OO hodin ráno do 01.00 hodiny noční; o víkendech jezdí metro ještě o hodinu déle, tedy do 02.00 hodiny noční.

Dalšími dopravními možnostmi jsou rychlovlaky S-Bahn, tramvaje, autobusy a trolejbusy,jejichž hustou sítí je Mnichov propleten.

 

Mapa: S - Bahn, autor: Zeno Heilmaier [CC BY-SA 4.0  creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, Wikimedia Commons

 

Na veškerou Mnichovskou MHD můžete použít jednu přestupní jízdenku. Avšak je důležité dobře si promyslet, jaké jízdné vlastně chcete zaplatit. Dopravné je rozděleno na „zóny a okruhy (Ring)“ a také na časové jízdné.

Pro jízdu po Mnichově při prohlídce místních památek vám úplně stačí Innenraum Ring 1 - 4. Anebo můžete zakoupit časovou jízdenku jednodenní, týdenní, anebo měsíční. Pro skupinu několika lidí je vhodnější koupit jízdné "Partner-Tageskarte", což je jízdné pro pět dospělých, anebo pro jednoho dospělého a osm dětí ve věku od 6 do 14 let.

Samozřejmě i v Mnichově – stejně jako ve všech velkých městech – můžete využít k jízdě taxi, například z letiště do centra; stejně tak si můžete auto pronajmout v četných půjčovnách.

V posledních letech se i zde významně rozšířila doprava po městě na kolech. Služba Bike Sharing – automatické, samoobslužné půjčování kol je zavedena po celém Mnichově, hlavně však v místech s velkou koncentrací lidí, jako jsou například hlavní vlakové nádraží, supermarkety, stanice metra, a podobně.

Za převoz  kola v dopravních prostředcích MHD se platí 2,5 Eura na jednu jízdu, anebo 5 Euro při zakoupení celodenní jízdenky.

 

 

     
               Mohlo by vás zajímat: Letiště Mnichov (MUC)  
     

 

 

Čtěte také:  Hlavní vlakové nádraží v Mnichově - München Hauptbahnhof

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.