Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Mnichov - krásné město jen kousek za našimi hranicemi

en.wikipedia.orgPokud hledáte na památky bohaté historické město, které jde s dobou, najdete ho kousek za našimi hranicemi. Mnichov, město které se nachází v Bavorsku svým návštěvníkům nabízí dvojí tvář - tu historickou a aktuální. Vydat se sem můžete třeba na tradiční Oktoberfest - největší festival piva.

 

 

Mnichov nastavuje své historické kulisy aktuálnímu dění

Město ležící na řece Isar dává svou historii na odiv mnohačetnými památkami, na které narazíte na každém kroku. Ale není to jen město lpící en.wikipedia.orgna své historii, o skutečnosti jak moc si Mnichov uvědomuje svou přítomnost svědčí velká četnost malebných hospůdek a prvotřídních restaurací. Nejen kvůli těmto lákadlům se do této bavorské metropole každoročně sjíždí řada turistů a jejich největší koncentrace se vyskytuje na podzim, kdy pivní  světoběžníci míří na Oktoberfest - největší festival piva.

 

 

Do Mnichova z Prahy se můžete vydat např. na palubě dopravce Leo express (linka Mnichov - Plzeň - Praha - Košice), jízdní řád.

Nejbližší aeroport: Letiště Franze Josefa Strauße Mnichov

Kód: MUC

Web: www.munich-airport.com

GPS: 48°21′14″ s. š., 11°47′10″ v. d


První vaše kroky v Mnichově by určitě měly vést na náměstí Marienplatz, které ukrývá mnohé historické skvosty - Starou a Novou radnici,  Mariánský sloup.

 

 

Bohatou historickou atmosféru však najdete i v katedrále Frauenkirche na náměstí Frauenplatz nebo u baziliky sv. Kajetána. Za návštěvu stojí i zámek Nymphenburg.

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

    Autor fotky: Zde [CC BY-SA 3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons


Město nabízí bohaté kulturní vyžití

Mnichov je město divadel, muzeí a tak se tady nudit určitě nebudete. Mezi nejžádanější patří:  Muzeum hraček, Muzeum vozů BMW, Židovské muzeum,  Městské muzeum a největší technické muzeum na světě - Německé muzeum.

 

en.wikipedia.org

     Messerschmitt Bf 109 v Německém muzeu, autor fotky - Benutzer Softeis, creative commons

 

Zaujetí pro svůj obor tak v Mnichově najde široké spektrum návštěvníků. Svého výtvarného ducha lze dostatečně ukojit v mnichovských veřejných obrazárnách, které se nazývají Pinakotéky a skrývají největší skvosty světových umělců.

Za návštěvu stojí i např. Národní divadlo. Zkrátka a dobře návštěva bavorské metropole si vyžádá více než jeden den. Naštěstí město disponuje bohatou dopravní infrastrukturu i širokou nabídku ubytování, takže není problém v Jižním Německu zůstat o něco déle.

 

Tip na výlet za přírodou: ZOO Mnichov (Tierpark Hellabrunn), informace načerpejte na oficiálním webu www.hellabrunn.de/en/

 

Olympiapark je chloubou Mnichova, byl zkonstruován pro letní olympiádu v roce 1972. V aerálu se nachází olympijské stadiony a taky olympijská věž. Každý týden lze zde navštívit několik zábavních akcí, koncertů, ať už jsou open-air v Olympijském stadionu nebo pod střechou v Olympijské hale. Oficiální web parku – www.olympiapark.de.

 

 

Jak se sem dopravíte letecky?

Mnichov

  Trasa přímého letu z Prahy, přehled tarifů na Kiwi.com


Kde složit hlavu na noc?

Tip na hotely:

Mnichov

 


*Autor úvodní fotky - David Kostner, creative commons

 
Mohlo by vás zajímat: Cestopis z Bavorska
 

Trasa jízdy  autem z Prahy do Mnichova. Vzdálenost: 384 km. Čas: 4:04. Zdroj mapy - openstreetmap.orgDalší články, které by vás mohly zajímat:

Jamajka z Mnichova za 7 250 Kč

Praha – Mnichov letecky za 2 770 Kč

Mezinárodní letiště Mnichov (MUC)

Letos bude zprovozněna nová letecká linka Brno - Mnichov

Hotely poblíž Letiště Mnichov (MUC)

Už v listopadu první let na trase Brno – Mnichov

*Přehled last minute zájezdů do Mnichova

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.