Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava ve Stuttgartu

Stuttgart je situován na jihozápadě Německa a je to hlavní město spolkové republiky Bádensko – Württembersko. Ve Stuttgartu žije více než 624 tis. obyvatel, ovšem s příměstskými oblastmi je jich 5,3 milionu.

 

 

Městský dopravní systém byl vytvořen velmi kvalitně - jezdí tu autobusy, tramvaje, příměstské železnice (S-Bahn), jejichž páteřní trasa je v centru města podzemní a sjíždí se do ní více linek, takže odjezdové intervaly jsou krátké a tato doprava vlastně částečně nahrazuje metro. Dopravní obslužnost dále zajišťují taxíky, pozemní lanovka a zubačka.

 

Tramvaje

Původní klasické tramvaje (Strassenbahnen), které jezdily po úzkorozchodném kolejišti, nahradila tzv. Stuttgart Stadtbahn se standardním rozchodem kolejí – tratě jsou vedeny většinou po povrchu (ve velké míře jsou stranou od silniční dopravy), ale někde je trať i v podzemí, takže tento druh dopravy je vlastně někde na hranici tramvaje a metra a jako metro se označuje. Stadtbahn má 14 hlavních tratí: U1 – U9, U12 – U15, U19 a speciální trasu U11. Trasy vedou i do přilehlých měst, například do Remsecku, Fellbachu, Geringenu a dalších.

Provoz je každodenně od 04.00 hodin ráno do 01.00 hodiny ranní; intervaly jsou ve špičce po deseti minutách, mimo špičku 15 – 20 minut.

Jízdné je podobně jako u nás rozděleno na integrované časové jízdenky (jednodenní, vícedenní) a systém dopravních zón. Pak jsou tu výhodné jízdenky skupinové, rodinné, apod. Děti do 14 let platí poloviční jízdné.

 

Mapa - Stadtbahn (pro zvětšení klikněte)

Zdroj - Maximilian Dörrbecker creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0 Wikimedia Commons

 

 

 

Cesta z letiště do centra města

Nejlepší je využít městskou železnici S-Bahn, spoje S2 a S3. Tyto vlaky jezdí od 5.00 hodin ráno do půlnoci, a to v intervalu od 10 do 20 minut. Cesta z letiště trvá necelou půlhodinu. Jízdenka se zakoupí v automatech, které jsou umístěny před nástupištěm. Lze využít DB červené automaty i oranžové VVS.

Do příměstských částí můžete jet autobusovými spoji 122, 806 a 828.

 

 

Trasa: Praha - Stuttgart, vzdálenost 483 km, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Zajímavá místa a památky v německém Stuttgartu

Hotely v blízkosti letiště Stuttgart

Vlakové nádraží Stuttgart

Letiště Stuttgart (STR)

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.