Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Zajímavá místa a památky v německém Stuttgartu

StuttgartJihoněmecký Stuttgart patří mezi největší a nejlidnatější města této spolkové republiky. V jeho spletitých uličkách můžete zažít mnohá dobrodružství, a to ať už jste milovníci historie, moderní architektury, umění či rychlých aut.  

 

   
   

 

Město snoubící historii a modernu

Vzhledem k bohaté historii se může Stuttgart pochlubit celou řadou památek, z nichž některé pocházejí již ze 13. století!

Kolegiátní kostel Stiftskirche či budova bývalého kancléřství Alte Kanzlei jistě stojí za pohled, milovníci umění by si však neměli nechat ujít především starý renesanční zámek  Altes Schloss. V jeho útrobách totiž dnes sídlí muzeum s rozsáhlými uměleckými a historickými sbírkami. Atmosféra města celkově velmi prospívá trvalým výstavám, navštívit zde můžete na pětadvacet různých muzeí a galerií!

 

Stuttgart

 

Na své si zde přijdou i milovníci moderní a postmoderní architektury, kteří mohou navštívit komplex budov vytvořených v 80. letech minulého století pod taktovkou proslulého britského architekta Jamese Stirlinga. Pestrobarevné stavby jsou navíc zajímavé nejen zvenčí, ale i zevnitř, skrývají totiž takové instituce, jako jsou hudební akademie, Dům historie či Státní galerie!

 

 

Za zmínku jistě stojí i funkcionalistický areál Weissenhof, který byl vybudován v roce 1927 při příležitosti mezinárodní soutěže architektů. Dvě budovy na tomto sídlišti, které vyrostlo pod taktovkou architekta Ludwiga Mies van der Rohe, jsou dokonce zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO! Konkrétně se jedná o domy, které vyprojektoval významný architekt a zakladatel moderní architektury Le Corbusier, o němž můžete dozvědět více právě v areálu Weissenhof. Nachází se zde totiž muzeum věnující se jeho životu a práci.

 

 

 
Mohlo by vás zajímat: Letiště Stuttgart (STR)
 

 

 

Automobilová muzea

Nebudeme si nic nalhávat, do Stuttgartu s oblibou míří především milovníci rychlých vozů. Nachází se zde totiž hned dvě velká automobilová muzea, konkrétně se jedná o značky Mercedes-Benz a Porsche. Nachází se v moderních několika podlažních budovách, kde návštěvníky přivítá příjemná atmosféra a vůně oleje.

K vidění zde přitom nejsou jen moderní rychlá auta, ale i historické modely či těžká technika. Automobily však nejsou to jediné, co je tu k vidění. Návštěvníci zde mají jedinečnou možnost seznámit se s historií značek, jejími zakladateli a s významnými mezníky výroby. Muzea si tak vlastně v ničem nezadají s moderními technickými výstavami.

 

 

Klid uprostřed pulzující metropole

Stuttgart však není jen pulzující tepnou, dá se tu i odpočívat! Vydechnout můžete v některé z nespočetných kaváren a restaurací či v oblíbených městských parcích. Mezi ty nejnavštěvovanější patří anglický Rosensteinpark, vybudovaný již v roce 1824 na příkaz krále Viléma I. Za návštěvu však stojí i park Villa Berg, jezero Max-Eyth-See či v zoologická zahrada Wilhelma.

 

Autobusová doprava z Prahy

 

 

 Hotely v této oblasti

 

Petra Stenzelová - autor článku

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Best places to visit, Stuttgart

 

Mohlo by vás zajímat:

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Německý Balt zve do národních parků i akvárií

Hrady a zámky v Německu část I.

Německo letem světem

Letiště Stuttgart (STR)

Hotely v blízkosti letiště Stuttgart

Městská doprava ve Stuttgartu

Vlakové nádraží - Stuttgart Hauptbahnhof

Pujčovna automobilů

 

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.