Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Průvodce veřejnou dopravou v Drážďanech

Nádherné město Drážďany přímo vybízí k tomu, abyste odložili auto a vydali se objevovat jeho krásy pěšky, jen s pomocí integrovaného systému městské hromadné dopravy. Jakou jízdenku si pořídit a jak ušetřit na jízdném se brzy dozvíte.

 


 

 

 


Různé typy jízdenek v Drážďanech

Kromě měsíčních a ročních síťových jízdenek, které při krátkém pobytu jistě nevyužijete, platí v Drážďanech denní jízdenka, rodinná denní jízdenka, přeshraniční jízdenka a jízdenka na čtyři jízdy. Všechny zmíněné varianty vždy vycházejí levněji než platit pokaždé samostatnou jízdu, kde se cena pohybuje okolo 2,30 euro.

 

Aktuální informace o změnách cen jízdenek aj. na webu provozovatele MHD V Drážďanech DVB www.dvb.de/cs-cz/jizdenky/turiste

 

Výhodné cestování s rodinou

Pokud necestujete sami, máte možnost využít dvou výhodných nabídek. První je čtyřjízdenka, tedy jeden tiket, který má 4 volná pole pro označení. Je možné ji použít i pří cestování přes více zón, ale každá zóna se musí označit jako samostatná jízda, tedy jízdenku znovu narazit při změně zóny. Jednu jízdenku může použít i více cestujících, samozřejmě ji musíte označit několikrát, podle počtu cestujících osob. Pro rodiny s dětmi je nejvýhodnější zakoupit jednodenní rodinnou jízdenku. Jedná se o speciální nabídku pro žlutou zónu, která zahrnuje i trasu z hlavního nádraží na letiště. Označená platí pro dva dospělé a dokonce až 4 děti. Od označení platí do 4 hodiny ranní následujícího dne.

 

Rady a tipy pro cestování v Drážďanech:

Při koupi jízdenky ve žlutých automatech vrací automaty pouze kovové mince.

Jízdenka se označuje uvnitř tramvaje nebo autobusu.

Pokud cestujete vlakem nebo rychlodráhou, jízdenku označíte už na nástupišti.

Řada zastávek v Drážďanech je jen na znamení.

 

 

Hlavní nádraží v Drážďanech, zdroj fotky -  Hullbr3ach [CC BY-SA 2.5  (creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], Wikimedia Commons

 

 

 

             
         

Mohlo by vás zajímat: Letiště Drážďany (DRS)

 
         

Vlakové nádraží - Dresden Hauptbahnhof

 
             

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.