Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Drážďany - stojí za to navštívit

DráždďanyDrážďany leží kousek za hranicemi v  Německu. Asi 150 km od Prahy, na řece Labi. Autem dojedete po silnici č. E55. Vlak kopíruje tok Labe a nabízí pohled na  Saské Švýcarsko. Vystupte na hlavním nádraží - Hauptbahhof, odtud je to jen kousek do samotného centra. Nejkratší cesta je po Prager strasse, kolem spousty obchodních domů. Samo město nabízí krásnou přehlídku barokní architektury. Stojí za to nevštívit, zvlášt když se tam chystají tradiční vánoční trhy.

 

Zwienger

Galerie nabitá těmi nejrůznějšími slavnými obrazy , umělecnými sbírkami. Nachází se přímo v centru vedle Operního náměstí, kde stojí Semperova opera nebo kostel Hofkirche. To, co do Zwingeru láká návštěvníky nejvíce, je bezpochyby právě tato budova, kde se nyní nachází fenomenální Galerie starých mistrů. Zde je možnost ve dvou patrech budovy obdivovat díla německých, italských, francouzských a holandských malířů, mezi kterými se vyjímají taková jména  jako Rembrandt, Rubens nebo Tizian. Největším magnetem je však nejcennější plátno od renesančního velikána Raffaela - Sixtínská Madonna.

Vstupné je pro studenty - 7,5 €, dospělí 10 €. Fotit nesmíte.

Semperova opera

Drážďanskou Semperovu operu při toulkách městem určitě neminete - leží na Operním náměstí přímo v jádru starého města hned vedle Zwingeru a naproti kostelu Hofkirche. Proslavil ji mimojiné známý německý skladatel Richard Wagner. Dostat se na představení do Semperovy opery není nejjednodušší, protože poptávka po vstupenkách na představení dost často převažuje nad kapacitou hlediště.

 

 

 

Knížecí průvod

ilustrační fotoPrůvod je drážďanskou raritou - jde o nástěnný obraz složený z porcelánových kousků, největší svého druhu na světě. Dílo se nachází v uličce Augustusstrasse, která spojuje náměstí mezi kostelem Hofkirche a drážďanským zámkem s prostranstvím za kostelem Frauenkirche. Knížecí průvod je dlouhý 102 metrů a složený asi z 25 tisíců malých kachlíků z míšeňského porcelánu. Vytvořil ho umělec Wilhelm Walther. Zobrazený průvod čítá 35 postav knížat a funkcionářů saské historie a 59 dalších osob nejrůznějšího povolání - vědců, umělců, vojáků a dalších.

Na nákupy do Prager Strasse, Altmarkt Galerie, Kaufpark, Elbepark

Prager Strasse - Na této vyloženě nákupní třídě máte nejlepší možnost ulevit své peněžence od přebytečných eur v desítkách menších i větších obchodů. Nachází se zde například oblíbené šestipatrové obchodní centrum Karstadt.

Altmarkt Galerie - Ve starém centru města si nenechte ujít především známou Altmarkt Galerie, která vyrostla u náměstí Altmarkt v ulici Webergasse. Na třech patrech je nabita stovkou obchodů všech druhů.

Kaufpark - Kaufpark je nákupní zóna ležící na východním drážďanském předměstí Lockwitz. Její nespornou výhodou pro návštěvníky z Čech je především poloha - leží na Dohnaer Strasse kousek od dálnice z Ústí nad Labem ještě před příjezdem do města.

Elbepark - Jeden z největších nákupních komplexů v Drážďanech se jmenuje Elbepark a leží na ulici Peschelstrasse severozápadně od centra. Dostanete se sem buďto tramvajemi 9 a 13 nebo autobusy 70, 80 a 91. Autem jeďte z Čech směrem na Berlín po dálnici A4 a sjeďte za mostem přes Labe na exitu Dresden Neustadt. Elbepark leží hned u dálnice vpravo a pro auta je zde bezplatné parkoviště se 4500 místy.

 

Mapa města

Mapa Drážďan

Zwienger

Ilustrační fotoIlustrační foto

 

Poznámka:

Jestliže se chystáte autem na návštěvu historického centra některého z německých měst, je docela pravděpodobné, že budete muset mít za předním sklem plaketu, která značí, že je váš vůz ekologicky zaměřený. (Známka stojí 300 Kč a pokuta za nedodržení tohoto předpisu činí 2200 Kč, seznam míst, kde si ji můžete u nás zakoupit naleznete v linku na konci článku.) Časem se tak budou uzavírat neekologickému automobilovému provozu centra německých měst a měnit se na eko zóny. Zelenou známkou musíte být vybaveni třeba na cestu do Berlína, Freiburgu, Hannoveru nebo Lipska. Eko oblasti jsou značeny dopravní značkou s nápisem “Umwelt ZONE”. Více informací a aktuální seznam těchto měst na webu UAMK.

 
 Mohlo by vás zajímat: Letiště Drážďany (DRS), čtěte zde
 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Californiaclip Drážďany

 

 

Podobné články:

Kam o víkendu na výlet: do Drážďan

Drážďany dráždí k dalším návštěvám

Levné ubytování v Drážďanech od 50 korun za noc

Zámek Zwinger v Drážďanech

Průvodce veřejnou dopravou v Drážďanech

Nádraží Drážďany

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.