Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

VEŘEJNÁ DOPRAVA (MHD) V DÜSSELDORFU

Düsseldorf je vskutku působivé město nejen svou velikostí, ale především architekturou, která nadchne jak milovníky moderny, tak historiky. Düsseldorf je hlavním městem německé spolkové země Severní Porýní - Vestfálsko. Má cca 600 000 obyvatel. Patří mezi obchodní centra Německa a nachází se zde i největší mezinárodní letiště v oblasti. Město je rozděleno do deseti městských obvodů, kam se bez problémů dostanete právě využitím perfektní düsseldorfské městské dopravy.

 

 

V Düsseldorfu se nachází množství výškových budov, které mu propůjčují moderní tvář. Nejvyšší stavbou ve městě je hojně navštěvovaná televizní věž Rheinturm.

 

Do Düsseldorfu se dostaneme pohodlně z Prahy vlakem, autobusem, letadlem či vlastním automobilem či na motorce. My, jakožto mimopražští, jsme se do Düsseldorfu vypravili z Karlových Varů autobusem, za přibližnou cenu 1040 korun českých a to za jednosměrnou jízdenku pro dospělou osobu. Pokud přicestujete do Düsseldorfu letecky, ocitnete se tak přibližně 9 km od centra města. Letiště má tři terminály. Staví tu denně zhruba 350 vlaků, zajíždí sem samozřejmě i tramvaj a v neposlední řadě městská autobusová doprava.

 

Letiště nabízí cca 20 000 parkovacích míst, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

My se z letiště do centra vlakem přepravili za cca 3 EUR. Může to být ale zcela zdarma, schováte-li si palubní vstupenku z letadla. Jízdenku jsme koupili v automatu, kde se dá platit i kartou. Na hlavní nádraží nám cesta trvala čtvrt hodiny. V blízkosti nádraží se nachází informační centrum, kde získáte zdarma mapu města, tam naleznete cenné informace o městě Düsseldorf.

V Düsseldorfu Vám přepravu usnadní jak autobusy, vlaky, tramvaje, metro, tak například lodě. A takový výlet lodí po Rýnu totiž vůbec není k zahození. 

 

Düsseldorf Stadtbahn network

By The original uploader was NaHSO4 at German Wikipedia.(Original text: de:fr:Utilisateur:Steff; selbst übersetzt) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 1.0  (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/1.0)], via Wikimedia Commons

 

Tramvajová síť

Zdroj: Sylver81 [GFDL (www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0  (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

 

MHD Düsseldorf

Na městskou hromadnou dopravu po městě si můžete zakoupit různé časové jízdenky pro turisty, dobu si určíte sami a platí i pro kratší vzdálenosti. Vždy jsou ale finančně velmi výhodné.

Pak jsou tu například "výletní pásma" pro celé rodiny, také časově rozvržená pro Vaše konkrétní potřeby - od dvaceti minutové po několika hodinové trvání platnosti.

Dále je možné zakoupit tzv. " 24/48 StundenTicket". Celodenní až dvoudenní jízdenky, opět za výhodných podmínek.

Ceny se odvozují buď od konkrétní jízdenky, kterou kupujete a samozřejmě od aktuálních cestovních tarifů, které má město zavedeno. Každé spojení má svou cenovou úroveň. Děti do šesti let cestují vždy zdarma a děti od šesti let do patnácti let platí snížené ceny dle příslušných tarifů.

Jízdenky na městskou hromadnou dopravu koupíte opravdu na každém rohu. V zákaznických centrech, kancelářích dopravního podniku, soukromých prodejnách, u řidičů, prodejních automatech i online u dopravních podniků.

 

Typy jízdenek

Nabídka jízdenek je zde opravdu pestrá. Některé zde budu jmenovat :

- prémiová jízdenka "Ticket2000"
-osobní měsíční lístek "Ticket1000"
-"BärenTicket" pro aktivní občany starší 60 let
-"SchokoTicket" pro studenty středních škol
-"YoungTicketPlus" pro stážisty, studenty vysokých škol, učně
-osobní časová karta "MeinTicket" cestování městskou dopravou v místě bydliště pro Vaše každodenní potřeby
-7-denní lístek "HandyTicket" vhodná jízdenka pro turisty pro poznávání města s MHD

 

Aktivity v Düsseldorfu

V Düsseldorfu se pořádá množství prohlídek, máte na výběr opravdu z mnoha aktivit, jak si pobyt ve městě ještě o něco více zpestřit a navštívit zajímavá místa pod vedením zkušených průvodců.

veřejné zájezdy v Düsseldorfu - pevně stanovené termíny prohlídek atraktivních míst ve městě s průvodcem, pro malé skupiny i jednotlivce

okružní jízdy - prohlídka města v kočáře taženém koňmi, dále oblíbené segwayové výlety po památkách města, individuální prohlídky, "HopOn HopOff City Tour" 1,5 hodinová jízda ve dvoupatrovém autobuse po nejdůležitějších místech ve městě a v neposlední řadě výlety lodí po Rýně s nabídkou večerních výletů

 

Nepřeberná nabídka aktivit, jak si užít Düsseldorf Vás okouzlí. Můžete ji využít nebo si město prozkoumat na vlastní pěst. Obojí má své a obojí bude zajisté zážitkem.

Düsseldorf Vás nadchne, přehledné, příjemné a mimořádně krásné místo pro kvalitně strávený čas.

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Düsseldorf: město módy, architektury a kultury

 

Letiště Düsseldorf (DUS)

 

Hotely poblíž letiště Düsseldorf

 

Nové linky z Düsseldorfu a Stuttgartu do Bosny a ..

  Vlakové nádraží Düsseldorf
   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.