Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Netradiční letiště a novozélandské hlavní město Wellington

pl.wikipedia.orgŽe je Nový Zéland země Pána Prstenů, to ví kdekdo. Ale že vás na letišti ve Wellingtonu, v novozélandském hlavním městě, přivítá obrovský Glum nebo Gandalf letící na orlovi, to už ví málokdo.

V letištní hale toho na vás čeká ale mnohem víc z filmu Hobbit než jen Glum a Gandalf! Wellington ví, jak zaujmout turisty hned po přistání.

Pokud mám mluvit za sebe, tak mě nejvíce nadchnul právě 13 metrů dlouhý Glum, který se vznáší nad hlavami cestovatelů. Jen pro upřesnění - tato ošklivá, prstenu chtivá, příšerka z Pána Prstenů se ve vzduchu nevznáší sama, ale spolu se třemi rybami. A z Glumových úst vychází přesně devět bublinek. Dost už o tomto rybařícím stvoření s obrovskýma modrýma očima. Pojďme se podívat za Gandalfem, mocným čarodějem, a jeho orlem.

 

pl.wikipedia.org

 

Rozpětí orlových křídel je neuvěřitelných 15 metrů, jeho drápy vypadají zlověstně a to o rozevřeném zahnutém zobáku ani nemluvím. Celkově to vypadá dost realisticky. Druhý orel mě už tolik nezaujal, protože na něm nikdo neletí...

Dračí hlava v jeskyni je další „netradiční letištní výzdoba“. A co je na drakovi to nejzajímavější? Rozhodně jeho hrozivé oči! Pokud vám tato „díla“ nestačila a chtěli byste toho vidět více, zajděte se podívat do obchodu se suvenýry a pozdravte dva trolly.

A už jste letěli s Air New Zealand? Nejenže letiště nabízí netradiční výzdobu, tak i samotná letadla nezůstávají pozadu. Bílá obyčejná letadla se sem rozhodně nehodí. Je libo obrázek draka nebo preferujete trpaslíky?

Jestliže máte letiště prozkoumané a nespočetněkrát vyfocené, je načase chytnout autobus a vydat se do města. Autobusy jezdí téměř každých 20 minut a cesta do centra stojí jen 9$. Pokud si vezmete taxi, očekávejte daleko dražší jízdu než místním autobusem. Jakmile dojedete na hlavní zastávku, můžete si udělat příjemnou procházku centrem, které, jak za chvíli sami zjistíte, není vůbec velké.

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Chtěli byste vidět Wellington z výšky? Vyzkoušejte cable car. Z Lambton Quay vás červený „vláček“ vyveze za 4$ na vyhlídku a do Botanických zahrad. Už jen samotná jízda, ač trvá jen chvilku, stojí za to.

Botanické zahrady jsou jako stvořené na odpolední vycházku. Další zajimavá místa najdete kolem vody. Fotogenická socha muže, plachetnice, město, ve kterém se odráží odpolední slunce, spousta kaváren a příjemných restaurací, to vše vás čeká v přístavu.

 

 

Pokud budete chtít ve Wellingtonu vidět opravdu to hlavní, tak zavítejte do skvělého muzea Te Papa a nebo si vylezte na Mt. Victoria, odkud budete mít Wellington jako na dlani.

A teď už jen doufejte, že vám vyjde počasí, protože pokud vítr, kterému se na jihu Severního ostrova velmi líbí, smíchá s deštěm, není to nic příjemného.

Doufám, že na vás tato „větrná hůrka" udělá dojem stejně, jako udělala na mě.

 


Wellington International Airport

Kód: WLG

Web: www.wellingtonairport.co.nz

GPS: 41°19′38″S  174°48′19″E

Počet cestujících za rok 2015: 5,5 mil.

Aktuální odlety a přílety

Ubytování v blízkosti letiště


 

Kiwi.com

Trasa letu z Prahy s více přestupy, prohlídněte si více variant letů ve vyhledávači letenek Kiwi.com

 

  Hotely v této lokalitě

Wellinghton

 

  Autor: Diana Schirlová


Vložil/a: Daniel Česák 25.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.