Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Víkend v hlavním městě Nového Zélandu

en.wikipedia.orgWellington, deštivé a větrné místo, které se nachází na úplném jihu Severního ostrova. I přesto, že není městem největším, plní roli hlavního města Zélandu. Asi kvůli výhodné poloze. Jižní ostrov se nachází „co by kamenem dohodil“...

Na městě se mně líbí především to, že má hezčí centrum než Auckland, a tak celkově tu není tolik Asiatů. A také lidé se zdají být více v klidu a pohodě a určitě se znají lépe mezi s sebou než ve velkém multikulturním Aucklandu.

Akorát to počasí dělá město šedivým a smutným. Poryvy větru a časté deště nejsou to pravé pro někoho, kdo si oblíbil slunečný Auckland (především v létě, v zimě v Aucklandu také prší, dost prší)!

 

en.wikipedia.org

 

Když jsem se ale já vydala poprvé do Wellingtonu, měla jsem ohromné štěstí! Přivítala mě modrá obloha. Sice vítr byl nepříjemný, ale dalo se to vydržet. Navštívila jsem úžasné muzeum, které mohu každému doporučit. Muzeum Te Papa v sobě dokonce ukrývá ohromnou krakatici.

 

 

Nábřeží a procházka okolo přístavu neměla chybu. Ještě lepší bylo celé město pozorovat z dvou vyvýšenin, vyhlídek. První kopec se jmenoval Mt.Victoria a jelikož Wellington není velké město a všechno leží pohromadě, tak z Mt.Victoria jsem mohla sledovat vzlétající a přistávající letadla na letišti. (Na „letišti Pána Prstenů“, letištní výzdoba vás přenese do Středozemě. Určitě vás vyleká velký Glum a drak). Na další kopec jsem vyjela miniaturní lanovkou a dostala jsem se tak na vyhlídku a do Botanických zahrad. Po řádném prozkoumání každého koutu mě čekala cesta dolů mezi spořádanými domečky.

 

en.wikipedia.org

 

Další „atrakce" se jmenovala Red Rocks reserve. Za pár minut se dá dojet z centra na parkoviště před chráněnou oblast a procházkou se vydat po pláži přes celou zátoku. A „za rohem“ vás jistě budou vyhlížet tuleni. Na nás tedy dva pořádní čekali.

Den byl u konce a můžu říct, že jsem viděla asi všechno, co jsem zde vidět chtěla.

Autor: Diana Schirlová

 

  Přehled ubytování přes booking.com


 

Čtěte také:

Netradiční letiště a novozélandské hlavní město Wellington

Jak dlouho trvá let na Nový Zéland?

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.