Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nový Boeing 787 Dreamliner

Ilustrační foto. Boeing 787 Dreamliner.O něco lehčí, zato o něco tvrdší, takový je nový model Boeingu. Dnes toto letadlo poprvé vzlétlo ke zkušebnímu letu. Tajemství tvrdosti materiálu a zároveň snížení hmotnosti tkví ve zvoleném materiálu, ze kterého je letadlo vyrobeno. Jde totiž o první komerční letadlo vyráběné z uhlíkových vláken místo hliníku.

Nejen díky nižší hmotnosti dosahuje letadlo nižší spotřeby než u jiných letadel. Zároveň u tohoto letadla bude levnější údržba než u stávajících letadel. Díky těmto vlastnostem můžou aerolinky ušetřit milióny dolarů. Další předností u tohoto letadla je i to, že je schopno přistát i na menších letištích, např. v Praze na Ruzyni. Údajně nejdříve tento typ letadla přistane na Ruzyni za 4 roky. Letadlo přepraví 210 až 330 cestujících.

Letadlo si objednala také česká firma Travel Service.

Letadlo má dolet až 15 770 km, cestovní rychlost 1050 km/h a je dlouhé 57m.


Kam dál?Mohlo by vás zajímat: Levné letenky nejen od Ryanairu
Mohlo by vás zajímat: Rozměry příručních zavazadel u různých aerolinek

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.