Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Oblíbené chorvatské letovisko Zadar a okolí

Foto, en.wikipedia.orgVelmi zajímavou oblastí  Chorvatska je pobřeží v okolí Zadaru v Dalmácii. Tento region je u Čechů oblíbený pro svou cenovou i dopravní dostupnost. Pojďme se podívat, co nabízí.

 

Snad nejvýznamnější město této oblasti se pyšní bohatou historií a kulturními památkami. Jako příklad, Foto, en.wikipedia.orgkterý rozhodně stojí za návštěvu, bych chtěla uvést katedrálu sv. Stošije (Anastázie) nebo kostel sv. Donáta,v nichž se díky výborné akustice i v současné době konají koncerty.

Kousek od kostela sv. Donáta vás směrnice upozorní na „morske orgulje“,tedy přírodní varhany. Pokud se dáte po směrnici, určitě je brzy naleznete, i když je to trochu oříšek, vzhledem k tomu, že jejich podoba známý hudební nástroj zdaleka nepřipomíná. Nicméně, pokud se vám to podaří, odmění vás krásnými tóny, vytvořenými přímo vlnami moře.

 

 

Foto, en.wikipedia.org

   Zadarská univerzita


Ubytování

Ubytování je dostupné buď přímo v Zadaru nebo v okolních městech – Sukošan, Sv. Petar na moru, Sv. Filip i Jakov, Biograd na moru. Ve Sv. Petaru na moru funguje již roky penzion Danilo, který je situován velmi blízko u moře. Alternativou ke všem vyjmenovaným městům patří ubytování v soukromí. Co se týče koupání, kvalita moře je celkem dobrá, nicméně pláže v malých městech nejsou v příliš uspokojivém stavu (často jde spíše o místo tvořené kameny nebo betonem, a upravené jako pláž). Nejkvalitnější koupání podle mě je v Biogradu na moru, kde je navíc i příjemný bar s bazénem a dvěma tobogány.  

 

Nejlevnější hotely přes booking.com

 

Letenky 

Poloha

   Letenky z Prahy do Zadaru můžete rezervovat na webu Kiwi.comZadar

   budova kostela v Sukošanu, která přežila vlasteneckou válku v 90. letech.... 


Tipy na výlety

Pakliže absolvujete cestu do Chorvatska vlastním autem, vyplatí se naplánovat si celodenní výlet do Národního parku Krka cca necelé dvě hodiny od Zadaru. Po příjezdu na místo si můžete vybrat, zda se do samotného parku dostanete autobusem nebo lodí. Pokud zvolíte loď, vězte, že vás čeká příjemná a osvěžující jízda na řece obklopené panenskou přírodou. To, co uvidíte během pěší túry po naučné stezce, vás jistě okouzlí. Některé výjevy jsou totiž doslova pohádkové. Zhruba v polovině cesty na vás čeká muzeum lidových řemesel a na závěr návštěvy si můžete zaplavat pod nádhernými vodopády.


Foto, en.wikipedia.org

    Vodopády a chaloupka z pohádky? Ne, "pouze" Národní park Krka.... 


A pokud budete mít (třeba při cestě zpátky do ČR) trochu času nazbyt, navštivte hlavní město Chorvatska Záhřeb. Nachází se v severní části země a jeho pohodová atmosféra, okrasné parky a historická katedrála se vám určitě budou líbit.

Autor: Marie Samková

 

 

Čtěte také:

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Velká chorvatská letištěVložil/a: Daniel Česák 10.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.