Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Do  Chorvatska se už dávno nejezdí jen kvůli plážím, sluníčku a nízkým cenám. V poslední době je to na Jadranu jako v Hollywoodu. Vzhledem k tomu, že si právě tuto destinaci vybírají filmaři pro své filmové projekty, není zde problém narazit na celebritu takového kalibru, jako je "James Bond".

 

   
   

 

Dlouhé fronty před Chorvatskem jsou předzvěstí parádní dovolené

Kdyby se v Chorvatsku nedala zažít parádní dovolená, netvořily by se před jeho mýtnými branami takové kolony. Ty jsou strašákem snad všech českých turistů. Ve skutečnosti jsou však i předzvěstí toho, že se v Dalmácii  něco děje. A český turista (až projede přes hranice), toho bude součástí. Zablokované však nejsou jen cesty do Chorvatska, ale také letecké dráhy. Vždyť jen na začátku června na splitské letiště dorazil rekordní počet letadel s ještě rekordnějším počtem pasažérů. To Chorvaty překvapilo natolik, že dokonce počítají s vybudováním nového letiště v oblasti Makarské riviéry.

 

Chorvatsko zažívá kolaps, z rekordního počtu turistů jsou překvapeni všichni

Letos to vypadá, že zatímco na Řecko, Itálii a Egypt se poněkud pozapomnělo, do Chorvatska vyrazila většina turistů a nejen těch českých. Že oblast Jadranu letos trhá rekordy v počtu návštěv se můžete dočíst téměř všude. Velký zájem ohlašují ubytovací zařízení i cestovní kanceláře, které zájezdy nabízejí. Teplé moře, pláže a sluníčko však nepřitahují jen dovolené chtivé turisty, nýbrž i filmaře. Filmové klapky v Chorvatsku padají čím dál tím častěji a není divu. Však už bylo načase, aby se krásná chorvatská příroda předvedla na filmovém plátně!

 

 

Pro jaké filmy padla a padne klapka v Chorvatsku?

Trvalo to nějakou dobu, ale zdá se, že se Chorvatsko opět promění ve filmový plac. Po dlouhé odmlce, kdy se zde točil legendární Vinnetou, tam bude opět živo. Na natočení akčních i romantických scén právě v Chorvatsku momentálně čekají dvě filmové novinky - další trhák o agentovi jménem James Bond s Danielem Craigem v hlavní roli a druhý díl filmového muzikálu Mamma Mia.

Proč se rozhodli filmaři zamířit zrovna tam? Zdá se, že právě Chorvatsko si pro ně přichystalo ty nejlepší filmové kulisy. Vy můžete později u televizních obrazovek rozeznávat známá místa z vašich četných dovolených v hollywoodském Chorvatsku.

Kromě již zmíněných filmů padla v Dalmácii, respektive v Dubrovníku  filmová klapka i pro famózní historický seriál Hra o trůny. A to je teda něco! Jestli se na filmy točené v jejich rodné vlasti podívají sami Chorvaté, to nevíme. Jistý je však fakt, že tyto kroky vítají. Protože čím více bude Chorvatsko slavnější, tím více turistů tam zamíří... Vzhledem k aktuální situaci se však dá říct, že větší slávu tato země už nejspíš nepotřebuje.

Autor: Andrea Nováková

 


Další podobné články, které stojí za přečtení:

Řecký ostrov z filmu Mamma Mia

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

Turisté hojně míří do míst, kde se točil Sex ve mestě 2

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“ s L. DiCapriem

Turisté navštěvují místa, kde se natáčel film Gladiátor

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

Harry Potter má svůj zábavný park

Kde se natáčel film Trója?

Film Twilight a město Volterra

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

Kde se natáčel seriál Teorie velkého třesku

Kde se natáčel Limonádový Joe?

Kde se natáčel film Padesát odstínů šedi?

Kde se natáčel film Ostrov hrdlořezů?

Kde se natáčela pohádka Anděl Páně

Kde se natáčel film Koktejl s Tomem Cruisem

Kde se natáčela pohádka Princ a Večernice

Krásná anglická panství, která znáte z filmů


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.