Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Cestovní tašky, jak si vybrat?

V dnešní uspěchané době, kdy pro většinu z nás je cestování běžnou součástí života, začíná být důležitou věcí i výběr a nákup vhodných zavazadel.

Cestovní kufry na kolečkách začínají pomalu vytlačovat klasické batohy i obyčejné kufry, či tašky. Vliv na rozhodování při koupi nových zavazadel by neměla mít pouze cena, ale měli bychom klást důraz hlavně na kvalitu. Přece jen není moc příjemné, když se nám v zahraničí na letišti kufr například rozsype, roztrhne, nebo přestane fungovat zip. Potom nám nezbude než si nahonem koupit nový a při tom nekoukat na cenu.  Takovýmto potížím můžeme předejít správnou volnou již při prvním nákupu.

Kufry na kolečkách značky Samsonite a American tourister nabízejí mnoho variant, ať už se jedná o kufry na dvou, či čtyřech kolečkách. Jejich provedení je velmi elegantní a při tom praktické, to znamená, že tato zavazadla obstojí jako slušivý doplněk při cestování leteckou dopravou na různá jednání, či na dovolenou, ale také při cestování v extrémních podmínkách. Výběr z mnoha barevných variant je samozřejmostí.

Důvod proč si kufry na kolečkách zajistily takovou oblibu je jasný, jsou totiž praktické, tahat se po letišti s klasickým kufrem, který musíte nést, se s kufrem na kolečkách nedá srovnat. Ovšem i kufry na kolečkách mají jeden vykřičník. Je třeba myslet na to, aby se kolečka nepoškodily. Klasickým případem je letištní odbavení, při kterém se díky nevhodné manipulaci s kufrem může stát, že vám nakonec po pásu přijede kufr se zlomeným nebo chybějícím kolečkem. Takovým nepříjemnostem lze snadno předejít, stačí si kufr zabalit a dbát na to, aby byla kolečka dostatečně obalena.

Kufr je také třeba vybírat s ohledem na váhu, každá aerolinka má totiž svůj limit a ten je třeba dodržet, proto je váha jedním z důležitých parametrů při nákupu zavazadla.

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.