Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

EasyJet, WizzAir, Ryanair a velikost palubních zavazadel

zavazadlo, www.radicestujeme.euChystáte se cestovat letadlem a nevíte jaké rozměry, má mít vaše přepravované zavazadlo? Nachystali jsme pro vás stručný přehled podmínek přepravy zavazadel od tří hlavních nízkonákladových leteckých společností působících na našem trhu. V období hledání levné letenky většinou každého z nás zajímá především nízká cena, případně délka letu, přestupy atd. S blížícím se odletem však stále častěji přemýšlíme o balení kufrů. Jak těžké může být vaše zavazadlo? Jaké má mít váš kufr rozměry? Kolik stojí dokoupení zavazadlového prostoru v letadle a co všechno můžeme sbalit do kufrů? Co je dovoleno a které věci si nemůžete přibalit do zavazadla?

Na tyto otázky se pokusíme odpovědět a bude také záležet, s jakou aerolinkou poletíte. V následujícím textu vysvětlíme zavazadlové principy, které nejčastěji využívají letecké společnosti. Obecně platí, že v ceně letenky (ekonomická třída) máte jeden kus příručního zavazadla a jeden kus zavazadla do podpalubí letadla. Uvedené pravidlo je pouze obecné a většinou neplatí pro nízkonákladové letecké společnosti.

 

zavazadla, www.radicestujeme.eu

skořepinové kurfy - velikost zavazadla dimenzovaná pro společnost Ryanair

 

Když plánujete dovolenou tak přemýšlíte nad tím, aby vámi koupené letenky byly převším levné. Letecké společnosti Ryanair, Wizz Air a easyJet nabízejí letenky do mnoha zajímavých destinací za velmi atraktivní ceny, které jsou však často podmíněny nákupem členství, skrytých letištních poplatků a jiných marketingových fíglů.

Aerolinka Ryanair povoluje kromě příručního (palubního) zavazadla o rozměrech 55x40x20 cm a hmotnosti max. 10kg i jedno osobní menší zavazadlo, které máte v ceně letenky (do max. rozměrů 35x20x20 cm).

 

zavazadla2 www.radicestujeme.eu

Letecká společnost EasyJet vás u příručního zavazadla neomezuje váhou, ale pouze rozměry. Kabinové zavazadlo společnosti EasyJet musí mít max. rozměry 56x45x25cm.


Příruční malá zavazadla, které si vezmete sebou do letadla.

Společnost

Kabinové zavazadlo

Max. hmotnost 

EasyJet

56x45x25 (cm)

neomezeno

Ryanair

55x40x20 (cm)

10 kg

Wizz Air

42x32x25 (cm)

10 kg

pozn. k společnosti Rynair tzv. 1+1

 

Většinu odpovědí ohledně zavazadel se dozvíte na těchto odkazech aerolinek:

Easy jet – všechno co potřebujete vědět o zavazadlech - podmínky letecké společnosti easyjet zavazadla (angličtina)

Podmínky letecké společnosti  Ryanair - zavazadla (angličtina)

Podmínky letecké společnosti pro zavazadla Wizz Air (čeština)

 

Přeprava odbaveného “velkého“ zavazadla přepravovaného v zavazadlovém prostoru letadla je u všech tří nízkonákladových společností (WizzAir, Ryanair, EasyJet) za poplatek.

Společnost

hmotnost

poplatek

poplatek za těžší zavazadlo

za nadváhu

EasyJet

20kg

9-17 £

25-40 £

11 £/kg

Ryanair

15kg

15-30 €

60-120 €

20 €/kg

Wizz Air

32kg

15-25 €

45-60 €


 

Uvnitř letadla - EasyJet

Na palubě EasyJet


„Easyjet všechno co potřebujete vědět o zavazadlech” - podmínky ohledně zavazadel této letecké nízkonákladové společnosti

Držitelé těchto věrnostních programů - easyJet Plus, FLEXI fare mají nárok na jedno další malé kabinové zavazadlo, které se vejde pod sedadlo (např. kabelka, nebo laptop). Maximální rozměr tohoto malého zavazadla (45 x 36 x 20 cm) musí být dodržen. Je nutné, aby se zavazadlo vešlo pod sedadlo před vámi.

Existuje hmotnostní limit pro příruční zavazadlo?

Žádné hmotnostní omezení pro kabinové zavazadlo není. Za předpokladu, že budete schopni ho umístit do horní skříňky nad hlavou a dostat ho znovu ven bez cizí pomoci.

Bude kontrolováno příruční zavazadlo před nástupem do letadla?

Ano, příruční zavazadlo bude zkontrolováno měřidlem velikosti zavazadel (oranžový pytel ve tvaru koše, nebo pomocí klece) u nástupní brány.

Co se stane v případě, že moje kabinové zavazadlo je příliš velké?

Max. přípustný rozměr zavazadla je 56 × 45 × 25 cm včetně držadla a koleček. Budete muset zaplatit poplatek 30,00 liber za nadměrné zavazadlo.

 Co se stane, když je zavazadlový prostor v kabině letadla plný? Budu muset dát svoje zavazadlo do podpalubí?

Prostor v kabině na palubě letadla je omezený a na frekventovaných letech není vždy možné, aby všichni cestující měli svoje příruční zavazadla na palubě letadla. Ten kdo dřív přijde, ten má nárok na skříňku, ostatní neuspokojení zájemci mají nárok na uložení zavazadla v nákladovém prostoru letadla v případě, že jejich zavazadlo nepřesahuje rozměry kabinového zavazadla (56 x 45 x 25 cm).

Co není dovoleno brát s sebou v kabinovém zavazadle?

Existuje řada věcí, které nemohou být akceptována v zavazadle, například: ostré předměty, výbušniny, nože, radioaktivní materiál.

Cestujeme letadlem s dvouletým dítětem?

Pokud cestujete s dítětem do dvou let věku tak si může přinést sebou další malou přebalovací tašku na palubu letadla. Tato taška však nesmí být větší než 45x36x20cm a musí být umístěna pod sedadlo před vámi. Jestli jste si zarezervovali samostatné místo pro vaše dítě, budete mít nárok na přepravu jednoho kusu kabinového zavazadla jako ostatní cestující.

Jak je to s kuřáckými potřebami na palubě letadla?

Je umožněn převoz cigaret podle legislativy země, do které letíte.

Elektronické cigarety a max. dvě náhradní baterie můžete mít v kabinových zavazadlech, ale není povoleno jejich použití v prostorech letadla.

Můžu si vzít hudební nástroj do kabiny jako zavazadlo?

Hudební nástroje jsou povoleny jako kabinové zavazadla, nesmí však překročit rozměry 30 x 120 x 38 cm. Do této kategorie spadají: housle, flétny, trubky, mandolíny

Cestujeme letadlem s kytarou?

Kytary je doporučené převážet v pevném pouzdře. Kytary jsou umístěny v nákladovém prostoru letadla. Je doporučeno pojistit si drahé hudební nástroje.

Je povoleno vzít si sebou něco navíc?

Ano, deštník, šálu, hůl.

Je možné převážet tekutiny v příručních zavazadlech?

Ano, Každý cestující může přepravovat maximálně 1litr tekutin v menších láhvích (např. 10 x 100ml). V případě kontroly budete muset předložit tašku a při nesplnění předpisů můžete být vyzváni k likvidaci kapalin, které nesplňují tyto požadavky.

 

 

 

   
Pozor! Zvětšení příručního zavazadla zdarma u aerolinky Wizzair
   

 

Aktualizace: Nová pravidla pro příruční zavazadla u Wizzair vstoupila v platnost

 

Aktualizace platná od listopadu 2017: Změna váhového limitu u odbaveného zavazadla při letech společnosti Ryanair, zrušení 2 příručních zavazadel v ceně nejnižšího tarifu.

 

 

Aktualizace: Velikost příručního zavazadla u Wizzair, max. 10 kg, přeprava zdarma

 

Aktualizace 10.10. 2018 Wizzair: Nová pravidla pro zavazadla 

Vložil/a: Daniel Česák 19.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.