Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Flightradar24, aneb sleduj pohyb letadla na monitoru

Radar, en.wikipedia.orgFlightradar24 je internetový projekt, který vznikl v roce 2006. Webová aplikace slouží k zobrazení pohybu letadel a informací o nich. Na mapě světa vidíte pohybovat se malé ikonky letadel (program zobrazuje jejich pohyb, číslo letu, nadmořskou výšku letadla aj.)

Program FlightRadar si můžete stáhnout na stolní počítač, mobil nebo tablet. Vývojáři také usilovně pracují na vylepšení funkcí, z nichž nejzajímavěji se jeví možnost pohledu z kokpitu letadla.

 

Sběr dat

Letadla vybavená zařízením ADS-B odesílají informace. Signál sbírají kromě oficiálních radarů také přijímače sítě radarů Flightradar24, kterých je pár tisíc po celém světě. Údaje pak odesílají na server, kde jsou data dále zpracována a demonstrována na vašem monitoru.

Mobilní aplikace má navíc některé funkce dostupné jen u mobilu a tabletu – např. alokace uživatele a tedy pokud program ví, kde se uživatel nachází a kterým směrem se dívá (spíš kam míří objektiv jeho fotoaparátu v mobilu), je schopen zjistit, jaká letadla se nalézají v daném směru, a ukázat relevantní informace o letu.

 

FlightRadar24, www.radicestujeme.eu

klikněte na žluté letadýlko a v levé části obrazovky uvidíte informace o letu: celková vzdálenost letu, kolik z ní letadlo uletělo, zobrazení trasy letu, číslo letu, odletové a příletové letiště, směr letu aj.

 


Konkurenční projekt Plane Finder a další

Program Plane Finder slouží ke sledování polohy letadel na mapě na vašem monitoru počítače, nebo mobilu. Aplikace obsahuje podobné statistiky jak FlightRadar, fotografie, statistiky letu, filtry, odlety, přílety aj.

 

Seznam dalších podobných projektů:

http://www.flightarrivals.com

http://flightaware.com/

https://www.radarbox24.com

http://www.flightview.com/

V návaznosti na tyto projekty, aerolinky vyvíjí aplikace na sledování své vlastní flotily letadel,  např  aplikace nízkonákladové aerolinky Easyjet.

 

 
 Mohlo by vás zajímat: Přehled 350 největších letišť světa
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.12.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.