Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Jak vidí easyjet cestování s dětmi letadlem

Ilustrační fotoEasyJet, čtvrtého největšího dopravce na pražském letišti Václava Havla, využívá v ČR stále více lidí všech věkových kategorií. Jak je to s těmi nejmenšími? Kdy smí mamince sedět potomek na klíně, jak je to s bezpečnostními pásy a jaké mají rodiny s dětmi výhody? Do kolika týdnů těhotenství mohou nastávající matky cestovat letadlem a jaká opatření by měly gravidní ženy dodržovat? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete níže.


Důležité informace pro nastávající matky

easyJet se řídí všeobecným lékařským doporučením, které ženám po 35. týdnu gravidity nedoporučuje cestovat letadlem. Pokud se jedná o vícečetné těhotenství, nastávající matka by se měla vyvarovat létání už po 32. týdnu. Pro cestování během gravidity není nutné lékařské potvrzení. Jestliže ovšem v minulosti došlo k jakýmkoli komplikacím, raději se nejdříve poraďte s lékařem. Vaše cesta pak bude jistě klidnější.

Zejména během dálkových letů se těhotným ženám doporučuje nesedět ve stále stejné pozici a po půl hodinových intervalech si dopřávat krátkou procházku uličkou, aby došlo k řádnému prokrvení nohou.

Důležité je také dbát na správný pitný režim. V letadle je zpravidla nižší vlhkost vzduchu, proto častěji a pravidelně doplňujte tekutiny. Během palubního servisu nebo i později v průběhu letu si můžete od palubního personálu zakoupit nápoje z naší nabídky,“ uvedla Verena Keimer marketingová manažerka easyJet pro Českou republiku, Německo, Polsko, pobaltské a skandinávské země.

 

 

Děti do dvou let

Pokud se rozhodnete cestovat s dítětem do dvou let, společnost easyJet Vám nabízí dvě možnosti, jak se zařídit k vaší maximální spokojenosti. Za univerzální poplatek 20 GBP (cca 640 Kč) může dítě cestovat na klíně doprovázejícího dospělého. V tomto případě jsou pro vaši bezpečnost v letadlech připraveny speciální pásy. Jestliže preferujete, aby dítě cestovalo na vlastním sedadle či s sebou na cesty berete dvě děti do dvou let, je důležité věnovat zvláštní pozornost přípravě. Nejdříve je nutné kontaktovat Centrum zákaznických služeb easyJet a zde si rezervovat let s dítětem do dvou let na separátním sedadle. Stejně jako při jízdě automobilem je pro zvýšenou bezpečnost povinná vlastní autosedačka. Pokud máte jakékoli nejasnosti ohledně vhodných parametrů autosedačky, neváhejte se zeptat. Centrum zákaznických služeb easyJet vám s radostí poskytne veškeré potřebné informace.

Samozřejmě jsme si vědomi, že k cestování s dítětem jsou některé věci zcela nepostradatelné. Proto je přeprava předmětů jako kočárek, cestovní postýlka či výše zmíněná autosedačka zdarma. Kočárek od vás převezme personál u vstupu do letadla. Je ovšem nutné, aby bylo možné jej složit.

Na palubě letadla je k dispozici také přebalovací pultík. Hygienické potřeby je nutné přibalit do příručního zavazadla. Na palubě můžete kdykoli kojit, ale během startu a přistání letadla musí být vaše dítě bezpečně usazeno na klíně.

„Cestování letadlem s dětmi je z bezpečnostních důvodů věkově omezeno, proto není povoleno nastoupit do letadla s dítětem, které je mladší 15 dní,“ doplnila Verena Keimer.

 

Děti nad dva roky

Cestování letadlem s dětmi nad dva roky může být náročné. Obzvláště během dálkových letů se rychle začnou nudit a chvíli nevydrží na místě. I na to je easyJet připraven. Na palubě můžete zakoupit pro své děti speciální balíček s dětskou svačinkou a zároveň kolekcí několika jednoduchých her, omalovánkami a barevnými pastelkami. To ovšem není všechno. Během letu můžete také zakoupit oblíbeného medvídka Gullivera pro chlapce či plyšovou medvědici Lily pro děvčata, aby mělo vaše dítě na výlet hezkou vzpomínku.

 

Zdroj: easyjet

Vložil/a: Daniel Česák 21.11.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.