Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Přístavní městečko Čornomorsk

Zvažujete, kam na dovolenou? Léto se blíží, a vy nevíte, zda zvolit levnější variantu a cestovat jen po Česku nebo se rozšoupnout v zahraničí?  Nebo chcete někam do zahraničí, ale nic nákladného? Zkuste dát šanci městečku, které by vás doposud určitě nenapadlo a objevte zase něco nového. 

 


Černé moře je víceméně vnitrozemské moře, jelikož je ze všech stran obklopováno pevninou. Toto azurově modré moře je turisty velmi oblíbené pro svůj pozvolný přístup do vody, písečné pláže a příjemné klimatické podmínky. Navíc obsahuje nízké množství soli a nevyskytují se zde žádné jedovaté ryby či medúzy. Že je to ideální místo pro rodiny s dětmi? Ano, je to tak. Pláže jsou tu dokonce jedny z nejkrásnější na světě, svěží vánek od moře a šumění vln jsou to první, co ráno pocítíte a uslyšíte. Jakmile však začne denní ruch, skončí až pozdě večer.

 

         
        Předpověď počasí - Čornomorsk
         


Právě na pobřeží Černého moře můžeme navštívit město jižní Ukrajiny Oděsu. V minulosti ekonomické, obchodní a kulturní rychle se rozvíjející centrum Ruského impéria. Místo kde se můžete projít po vyhlášených Potěmkinových schodech, prohlédnout si staré Katakomby, vyslechnout mši v Preobraženské katedrále nebo se kulturně vzdělat v Národním divadle opery a baletu. A právě zde můžete najít městečko Čornomorsk.

 

Trasa autem z Prahy do Čornomorsku, vzdálenost činní 1 676 km, zdroj mapy - openstreetmap.org


Čornomorsk je přístavní město ležící v Oděské oblasti na  Ukrajině. Město omývané Černým mořem s dlouhými plážemi. Mezi turisty oblíbené a nejčastěji navštěvované pláže patří Central beach a City beach. Dlouhé procházky po pláži, malebné uličky s restauracemi a bary, noční život. Vodní sporty nebo jen projížďka na lodi po moři. Pokud chcete vidět trochu té zeleně, pak se projděte Molodizhnyi parkem, kde najdete řadu propletených uliček rámované fontánkami a bohatou florou. Čornomorsk je tak jedním z dalších míst, které jste dosud určitě neznali, přesto stojí za povšimnutí.

Autor: Lucie Konečná

 

 

         
       

Blízký aeroport: Letiště Oděsa (ODS)

         


 

Vložil/a: Daniel Česák 25.06.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.