Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

PŘÍSTAVNÍ MĚSTO TRABZON

Trabzon turecké město na břehu Černého moře s pestrou historií a hlasitě tepajícím srdcem. Toto město ležící na historické hedvábné cestě je perlou severovýchodního Turecka. Důležitá obchodní cesta s významným přístavem a ústřední bod různých jazyků, náboženství a kultur. Okouzlí vás jak místní pobřeží, tak vysoké hory, které město lemují.

Město Trabzon má téměř 300 tisíc obyvatel. Trabzon má své letiště, jehož kód je TZX a nachází se na mořském pobřeží východně od města.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Ačkoli se jedná o velmi staré město jeho dnešní tvář je moderní, ale historický odkaz ucítíte a vychutnáte v každé jeho uličce.

Trabzon lze dnes označit za univerzitní město a svoji nezaměnitelnou roli neztratil ani zdejší přístav. Město se zapsalo rovněž do dějin fotbalu a to velmi úspěšně i v rámci Evropy.

 

CO URČITĚ NEVYNECHEJTE

  • Kostel Hagia Sofia ukrývající nejkrásnější byzantské fresky
  • Muzeum v Trabzonu nedaleko centra města
  • Sumela Monastery klášter vytesaný v kolmé skalní stěně se nachází v národním parku a jedná se o největší lákadlo v tomto regionu
  • Nápis Trabzon nad městem je tento velký nápis k němuž vede stoupající stezka a odměnou vám bude nádherný výhled na město a okolí
  • Trabzonská pevnost hrad ze 13.století s parkem Zagnos Vadisi
  • Centrum města rušné centrum plné restaurací a obchůdků vynechat zkrátka nelze

 

Město samotné je zasazené do překrásné hornaté krajiny. Hory zde nejsou závratně vysoké a svědčí tak pěší turistice a pěstování tureckého čaje na jejich svazích.

 

Výhled na město Trabzon

 

       
      Ubytování v této lokalitě:
     

Ts Gold Hotel - 820 kč / noc pro dva

       

 

Pro Turecko je Trabzon významnou dopravní tepnou. A to nejen železniční a silniční, ale také leteckou. Díky již zmiňovanému mezinárodnímu letišti je cestování do této metropole jednoduché. Je to město Trabzon, které si mnoho lidí vybírá za start při své cestě za poznáním celého Turecka.

Atmosféru města načerpáte nejlépe jen tak v ulicích. Centrum města je velmi rušné, dostanou se sem rovněž auta a tak je tu opravdu živo. Staré město, místní trhy a spletité uličky vám dají najevo, že ačkoli jsme ve 21.století, místní tradiční způsob života je obrazem vzniklým v dobách dávno minulých.

Chceme-li poznat krásu Turecka, nezapomínejme na pomyslnou startovací čáru, kterou se může stát právě město Trabzon. Má k tomu všechny předpoklady a otevřenou náruč každého nadšeného návštěvníka.

Na viděnou ve městě Trabzon.

Autor: Michaela Částková

 

Trabzon, zdroj videa: YouTube CC, autor: e Okul

 

 

     
    Čtěte také:
   

V Turecku zaplatíte tureckou lirou, eury i dolary

   

Oblíbená letoviska v Turecku

   

Seznam letišť v Turecku

   

Doba letu do Turecka

     

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 21.03.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.