Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Prosluněná Itálie: Kde si lze užít bezstarostnou dovolenou?

SardineChcete si opravdu odpočinout, užít si vody, sluníčka, kaváren, výletů, památek, večerní zábavy a celodenního servisu, které nabízejí přední italské hotely? Vyzkoušejte jednu ze tří velmi oblíbených a osvědčených destinací, které jsme pro vás namátkou vybrali. Míst, kde se budete v Itálii cítit báječně, je totiž podstatně více!

 

 

 

Sicílie

Sicílie, „ostrov Slunce“, který leží ve stínu sopky Etny a jehož cesty jsou obklopené nekonečnými plantážemi menších pomerančovníků, vás okamžitě nadchne svou jedinečností a nezapomenutelnou atmosférou. Země vůní a špičkové gastronomie si získá všechny návštěvníky. Jste dobrodruh, nebo naopak milovník luxusu? Sicílie je místem, kde si každý přijde na své. Městečka, která připomínají staré romantické filmy, kořeny pravé italské mafie nebo tajuplná sopka Etna – to vše dotváří Sicílii v jeden výjimečný celek! Okouzlí vás nejen čarovná krása přírodních scenérií a romantické zátoky, omamná vůně pomerančovníků a citrónovníků, ale i hřebeny hor, jejichž vrcholky bývají pokryty sněhem i v horkých letních dnech. Nenechte si ujít návštěvu hlavního města – Palermo.

 

Sicílie

Sicílie

 

Sardinie

Druhým největším a zároveň jedním z nejoblíbenějších italských ostrovů je Sardinie, ležící mezi Apeninským poloostrovem, Španělskem, Korsikou a Tuniskem. Přezdívá se jí Smaragdový klenot Středomoří. Voda tu má totiž barvu, kterou nikde jinde v Evropě nenajdete. Nejenže je až neuvěřitelně čistá, ale navíc její teplota je tak akorát – žádné kafe ani ledárna, prostě příjemně osvěžující. Pláže někteří zcestovalí jedinci přirovnávají k těm v Karibiku. Sardinie ale nepřitahuje jenom mořem, pěší turisté i cyklisté často míří do horské oblasti Gennargentu mezi provinciemi Nuoro a Ogliastra nebo do dalších míst obdivovat krásy přírody. Na své si přijdou i milovníci historie. Sardinie, respektive její vnitrozemí, je totiž plná nuragů. O co se jedná? Nuragy jsou kónické kamenné stavby, částečně připomínající věže středověkých tvrzí. Jedná se o pozůstatek nuragské kultury, která na Sardinii existovala od 18. do 3. století před naším letopočtem.

 

 

Sardínie

Sardinie

 

Kalábrie

Překrásná a nedotčená příroda, široké pláže s jemným pískem nebo romantické zátoky s křišťálově průzračnou vodou a relax ve stínu borovic – to je Kalábrie! Při procházkách na vrcholcích Apenin, které jsou vyzdobeny typickými místními městečky, vás mezi zelenými sady pomerančovníků a citrónovníků, vinicemi a oliovými háji uchvátí místní atmosféra. Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie, kde je na západní straně omývaná Tyrhénským a na východě Jónským mořem, jež vytváří výborné podmínky pro surfování. Členité pobřeží Tyrhénského moře je ideální pro milovníky potápění. Vzhledem k subtropickému pásmu, které v Kalábrii vládne, jsou zde velmi teplá léta a minimální pravděpodobnost srážek. Moře je příjemně prohřáté ještě počátkem listopadu.

 

Kalábrie

Kalábrie

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Itálii

 

Pět největších jezer v Itálii

 

Oblasti Itálie - mapa

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 29.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.