Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Oia

Souostroví Santorini leží na jižním okraji Kyklad v kraji Jižní Egeis. Shora jej uvidíte jako oblouk pevniny majestátně se vynořující z Egejského moře, které omývá jeho skalnaté příkré výběžky a kamenité pláže. Tvoří jej několik ostrůvků, z nichž největší je Théra. Právě její součástí je malebné město Oia.

Silná sopečná činnost ve starověkém období způsobila zánik původní podoby této řecké oblasti. Mínojská vyspělá civilizace zanikla a dlouhou dobu nebyly nově vzniklé ostrovy osídleny. Jejich krásy znovu spatřilo oko člověka, když je začaly objevovat různé civilizace od přistěhovalců z Kréty, přes Egypťany, Římany, až v 19. století připadl konečně  Řekům. Místo na Vás hned dýchne svou historií a tajemnou romantikou, připomínající dávné příběhy a pověsti starého světa, který dříve obývaly staré kultury.

 

 

Město má dnes klasicky řeckou podobu s modrobílou kombinací stěn a střech útulných domků, mezi kterými se klikatí úzké dlážděné cesty. Místních zde napočítáte málo, jen v řádu stovek. Ti Oiu museli znovu vybudovat po ničivém zemětřesení v roce 1956, kdy byla většina města srovnána se zemí. Zachovali však původní a jedinečný styl staveb, který dokonale podtrhuje zde tak pověstné západy slunce.

 

 

Pohádkovou atmosféru západů slunce si užijete u večeře v jedné z místních taveren, nebo jen při romantické procházce klidným večerním městem. Vždyť i filmoví tvůrci obdivují zdejší krajinu a vybírají Santorini jako dějiště pro natáčení celovečerních filmů. Uličkami se procházela i krásná Angelina Jolie! Klenotem Řecka se Oia stala v neposlední řadě díky černým plážím, vzniklým již zmíněnou sopečnou činností.

 

   
                              Předpověď počasí v této lokalitě
   

 

Den si zde můžete užít nejen vodními radovánkami, ale také návštěvou námořního muzea i dalších nedalekých měst. V tomto krásném letovisku je veškeré zázemí pro kvalitní odpočinek včetně různých obchůdků, kde si pořídíte připomínky na toto kouzelné místo. Nelze jinak, než Oiu vidět na vlastní oči!

Autor: Dana Flanderová

 

 

Zdroj videa: YouTube, Living in Santorini OIA

 

 

   
                         Mohlo by vás zajímat: Letiště Santorini (JTR)  
   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.