Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Egejské moře skrývá spoustu památek i rajský odpočinek

Egejské mořeEgejské moře je na jedné straně domovem většiny  řeckých ostrovů, na druhé straně omývá břehy  Turecka. Jeho území bylo součástí rozvoje řecké a krétské civilizace a spoustu významných památek najdete i na turecké straně.

 

Oblast si spousta turistů oblíbila také pro samotné Egejské moře, úžasně tyrkysové. Za hraniční bod na jihu se považuje Kréta, ale kromě ní stojí za návštěvu i spousta dalších míst.

 

 

   

Faktická data:

Max. hloubka - 2561 m

Rozloha - 190 000 km²

Sousedící státy: Řecko a Turecko

 

Kykladské ostrovy: za tradiční řeckou kuchyní

Ideální pro gurmánskou dovolenou, Kyklandské ostrovy zprostředkovávají tradiční chuť řeckých pokrmů nejlépe ze všech oblastí. Za zastavení stojí ostrov Náxos, s typicky bílými domky a kostely, zříceninami antických chrámů a kalamáry sušícími se před prahy domácích obyvatel.

Pozůstatky Apollonova chrámu uvidíte už z trajektu. Ostrov Amorgó je známý pro svůj klášter Hozoviotissa, vytesaný ve strmých skalách, a nejtmavší barvu moře ze všech řeckých ostrovů. Další ostrov Syros je oblíbený pro svou přístavní promenádu a pochutnáte si tu hlavně na řeckém salátu nebo musace.

 

Chalkidikí: ráj odpočinku

Protože cestování po řeckých ostrovech vyžaduje časté přesuny nahoru a dolů, oceníte pronájem auta. Klid najdete na výběžcích poloostrova Chalkidikí – Kassándra a Sithonía. Na úžasných pláží s bělostným pískem, jako jsou Áfitos, Néa Fókea, or Toróni, dokonce můžete pozorovat malé želvy v jejich přirozeném prostředí.

 

Egejská riviéra

Překrásná oblast bohatá památky a členité pobřeží, za nímž začínají olivové háje ohraničené horami. Kromě nepřeberného množství vodních sportů se můžete vydat na výlety, z nichž k nejzajímavějším patří Efez, nejzachovalejší město iónského Řecka. Patří k němu i Artemidin chrám, jeden ze sedmi divů světa.

Další z divů nich najdete ve městě Bodrum (dříve se jmenovalo Halikarnassos): ruiny Mauzolea zničeného zemětřesením. Jeho zmenšenou kopii si prohlédnete v nedalekém městečku Milas. Populární jsou také sportovní aktivity na téměř 2 tisíce metrů vysoké hoře Babadağ. V posledních letech tu potkáte spoustu příznivců paraglidingu užívajících si výhled na moře.

 

Poloha Egejského moře, zdroj mapy - openstreetmap.org

(název moře řecky Αιγαίο Πέλαγος, Aigaio Pelagos, turecky: Ege Denizi)

 


 

   Hotely ve městě Milas

  Cena na noc pro pro dva - 902 Kč
 

Eldehan Hotel

Cena na noc pro pro dva - 915 Kč

 

 Město Bodrum


Autor: Kristýna Hašková

 

Tipy na levné letenky do této oblasti naleznete zde

 

 

Mohlo by vás zajímat: Seznam moří

 

 Vložil/a: Daniel Česák 30.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.