Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Setúbal

Portugalsko nacházející se na samém konci jihozápadní Evropy, se může pyšnit hned několika dech beroucími místy. Jedním z nich je přímořské město Setúbal, které je zároveň patří mezi ty největší.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Peturo Sail Boat, Setúbal

 

Přístav a pláž s výhledem na Atlantský oceán se ve vás pokusí probudit klid a harmonii. Pod nohama vás bude hřát jemný písek a uším bude lahodit zvuk šumících vln. Ovšem nenechte se tak lehko zmást. Setúbal má i svou druhou, rušnou tvář. Náměstí Praca de Bocage a Largo da Misericórdia jsou toho jasným důkazem. Význačnou část také zabírá tržiště, rozprostírající se v jižní části pod centrem města.  

 

 

   Jelikož je celé Portugalsko velkým milovníkem porcelánu, tašky turistů se v této oblasti plní všemi druhy překrásně zdobeného nádobí. Pokud vás neokouzlí tento národní druh umění, můžete se odvážit ochutnat místní speciality. Vyhlášenými pokrmy jsou zde různé druhy sýrů a  ryb. Na své si přijdou i příznivci  čajů a vína.    

 

Mapa

 

    Velmi  bohatá historie nás provází na každém kroku. V oblasti Sesimbra, která náleží Setúbalu, bylo nalezeno četné množství dinosauřích otisků přímo v útesu. Tento nález ovšem není žádnou novinkou. Věděli o něm již naši předkové v novověku, ale bohužel ho nedokázali správně historicky zařadit. Spojovali tyto nálezy s jejich náboženskými představami, a proto také vznikla řada pověstí, spojených s tímto místem.

Tato oblast je považována za turisticky zajímavou a stejně tak je podstatným objevem pro paleontology. Setúbal byl obydlen i za dob neolitu. Tuto skutečnost nám zachovávají místní muzea, která se pyšní archeologickými vykopávkami právě z této doby.  

 

     
    Mohlo by vás zajímat: Nejbližší letiště od Setúbalu se nachází u města Lisabon ve vzdálenosti cca 36 Km, více se dozvíte zde: Aeroport Portela (LIS).
     

 

        Významně na tohle místo zapůsobila také doba římská. Až do doby, kdy poklidnou atmosféru začali narušovat barbaři, zde rostly římské stavby. Po tomto období následovalo zabrání oblasti muslimy a její získání zpět proběhlo až ve 12. století, kdy byla dobyta Portugalci. Všechny tyto epochy jsou nám zachovány v oblastním muzeu.                          

        V nádherném slunném dni, který Setúbal nabízí, nebude každému turistovi po chuti trávit celý den v budově, a proto památky můžete navštívit hlavně venku. Pohledy nejčastěji uchvátí kostel Igreja de Jesus. Přestože je tato budova gotická, zarazí vás její horizontální pojetí, oproti běžně vertikální evropské gotice.

Další budovou, která stojí za to navštívit je pevnost Castelo de Sao Filipe. Stavba na půdorysu hvězdy, postavena roku 1595 vyniká svou mohutností. Tímto dojmem měla zastrašit tehdejší nájezdníky, kteří ohrožovali bezpečnost města.     

 

  Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Quinta da Yuca Cena na noc pro dva - 1 280 Kč
  Tip na hotel: Casa Eloy Cena na noc pro dva - 1 784 Kč

 

   Setúbal je také perfektím místem pro romantiky, kteří rádi utíkají do přírody. Stejně tak, jako tato oblast oplývá historickými památkami, je schopná vás ohromit i svou faunou a flórou. Rozsáhlá rezervace Reserva Natural do Estuário do Sado nacházející se jižně od města Setúbal, vás donutí nadechnout se z plných plic a užívat si krajinu.

 

 

Kopcovité louky se zde střídají se skalnatými pobřežími, do kterých vráží opovážlivější vlny. Koupání si zde mohou dovolit jen otužilí jedinci, ale hlavně se zde často pohybuje hrstka surfařů, kteří pro turisty nevědomky tvoří exotickou podívanou.

 

 

      Západní část Portugalska je zajímavá především svou rozmanitostí. Pestrá krajina nabízející řadu činností, ať už jste na romantické svatební cestě nebo na dovolené s dětmi.

 Můžete si zde vychutnat paprsky slunce a zároveň se obohatit o nové zážitky. Věřte, že neodjedete bez lákavého suvenýru a barvitých vzpomínek.

 

Autor: Tereza Hotovcová

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Portugalsku

 

Zajímavá města v Portugalsku

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.