Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Tarragona

Toto stopadesátitisícové  španělské město leží na pobřeží Costa Daurada asi hodinku cesty  vlakem či  autem z Barcelony. Turistům nabízí mnoho antických památek, protože stojí na více či méně zachovalých římských ruinách.

 

 

V Tarragoně je také po Rotterdamu druhý největší průmyslový a chemický komplex v Evropě. Tankerům slouží místní velký přístav. Hlavním cílem turistů jsou ovšem nádherné pláže táhnoucí se od Tarragony směrem na jih a východ. Pláž s názvem Platja del Miracle se dokonce nachází přímo ve městě.  

 

Historie

Město a blízké okolí nabízí krásné procházkové trasy. Nejhezčí vede po hlavní třídě Rambla Nova až k Balcó Mediterráni, odkud je úžasný výhled na moře. Při dobré viditelnosti můžete dohlédnout až na Mallorcu. Až se pokocháte pohledem na moře, zabočte doleva směrem do starého města, až přijdete na náměstí Placa de la Font. Zde vás zaujme velkolepá městská katedrála svaté Tecly. Z náměstí vybíhá spousta úzkých uliček s historickými domy. Na některých domech můžete spatřit tabulky s římskými nápisy zabudované ne venkovních zdech. Kousek za městem můžete obdivovat akvadukt Pont del Diable.

Ve městě je k vidění celkem šest římských památek, z nichž nejzajímavější je Circ Roma, odkud je pěkný výhled na moře a na starou Tarragonu s katedrálou. Můžete se projít i branou, kterou vcházeli do arény gladiátoři.

 

 

Slavnosti a karnevaly

Tarragona je podobně jako jiná katalánská města podél pobřeží známa tím, že se po celý rok stále něco děje. V půli září se koná týdenní Santa Tecla, při které můžete vidět stavění lidských hradů, pochody s petardami a obřími prskavkami. V únoru se koná karneval s průvody a alegorickými vozy, na kterých spatříte tanečnice oblečené, či spíše neoblečené jako v Riu.

O Velikonocích  procházejí městem průvody v kostýmech s vysokými špičatými čepci, na začátku května zažijete v mnoha restauracích ochutnávky nejrůznějších jednohubek (španělsky tapas) za snížené ceny, na konci května zase festival římské kultury.

Noc ze 23. na 24. červen je zasvěcena obří párty na pláži doprovázené obhňostrojem, petardami a dalšími atrakcemi.

 

Ubytování

Destinace Tarragona nabízí podle cestovních kanceláří celkem 136 ubytovacích možností. Za všechny lze jmenovat alespoň některé z nich. Například moderní hotel Astari má skvělou polohu pouhých 10 minut od historického centra a s výhledem na moře. Nabízí komfortní ubytování, vynikající snídaně a venkovní bazén.

Hotel Lauria se nachází na hlavní ulici Rambla Nova pouhých 100 metrů od vyhlídky Balcón del Mediterráneo. Nabízí venkovní bazén, jacuzzi a klimatizované pokoje s balkónem. V klidnější části Tarragony se nachází hotel El Callejón, ze kterého je to pár kroků na pláž Arrabassada, ale i kousek do historického centra.

 

  Tip na hotel: Forum Tarragona Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
  Tip na hotel: Hotel MR Cena na noc pro dva - 1 720 Kč
  Tip na hotel: Hotel Canadá Cena na noc pro dva - 1 920 Kč

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Hranice Španělska

 

Jak dlouho trvá let do Španělska

 

Seznam měst a letovisek - Španělsko

 

Seznam letišť ve Španělsku

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.