Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Treviso

Na severu  Itálie přibližně 30 kilometrů od Benátek leží krásné, romantické středověké městečko Treviso. Zdobí ho malebné uličky tvořené kanály a množství jedinečných historických staveb.

Město láká turisty, jelikož je Benátkám dost podobné, ale je o poznání méně rušné a né tak navštěvované turisty. Pro ty, kteří mají rádi procházky v přírodě, je zde hodně parků a tak si dopřejete ničím nerušenou oázu klidu.

 

 

A když vám vyhládne, můžete navštívit místní restaurace s tradičním italským jídlem jako jsou pizza, těstoviny, plody moře a jiné speciality. Zapijete je lahodným  italským vínem, nebo si na náměstí dáte kávičku a tiramisu. Ochutnejte i místní zmrzlinu zvanou gelato.

 

                Mohlo by vás zajímat: Letiště Benátky Treviso (TSF)

 

Letenky z Prahy do Trevisa lze zakoupit u aerolinky Wizzair. Cesta tam a zpět vyjde na cca 1 350 Kč. Přehled zde.

Případně lety můžete zakoupit na webu Pelikán.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Centrem města je náměstí Piazza dei Signori. Nejvýznamnější stavbou, kterou lze na náměstí obdivovat, je Palazzo dei Trecento. Jedná se o gotickou budovu pocházející z první poloviny 13. století.

Velmi významnou architektonickou památkou je Dóm svatého Petra známý také pod názvem Treviská katedrála. Majestátní stavba, jež byla zasvěcena svatému Petrovi, je též domovem místního biskupa.

Neměli byste vynechat kostel San Nicoló, jenž byl postaven počátkem 14. století řádem Dominikánů. Jedná se o monumentální stavbu kombinující románský i gotický styl.

Dalším z místních kostelů je kostel San Francesco založený řádem Františkánů již ve 13. století. Tato stavba je velmi zajímavá hned z několika důvodů. Tím prvním je samozřejmě jeho interiér skládající se z několika kaplí zdobených dřevem a vzácnými obrazy. Dalším faktem je, že  uvnitř svatostánku jsou pochovány děti dvou nejvýznamnějších italských básníků Dante Alighieriho a Francesca Petrarcha.

Velmi turisticky oblíbenou stavbou je i kamenný most zvaný Ponte di Pria, který leží v místě, kde se řeka Botteniga štěpí do tří kanálů (Canal Grande a kanály Ruranelli).

V Trevisu najdeme i několik muzeí. Jedním z nich je Musei Civici di Treviso sídlící v komplexu, jehož vznik spadá do poloviny 14. století a jehož součástí je i kostel zasvěcený sv. Kateřině.

Město je domovem pro 82 854 obyvatel, ale udává se, že s okolními vesnicemi a vízkami, které tvoří jednu aglomeraci má kolem 170 tis. obyvatel.

Treviso je také významným průmyslovýmekonomickým střediskem. Sídlí zde například italská oděvní společnost Benetton, výrobce kuchyňských spotřebičů DeLonghi nebo výrobce  silničních kol Pinarello.

 

 

Město nabízí bohatou historii, první osídlení zde založili už Římané roku 89 př.n.l. poté co definitivně ovládli předalpskou Gálii.

Treviso je krásným městem, které je cílem řady návštěvníků oblasti Benátska. Zajímavé kanály, jedinečné historické stavby i množství tajemných zákoutí a parků, které dotvářejí tu pravou romantickou atmosféru.

 

 

   Ubytování v této lokalitě

 

B&B Treviso

Cena na noc pro dva - 1 680 Kč
 

B&B Palazzo Raspanti

Cena na noc pro dva - 2 120 Kč

 

 

 

 


 

 

Zdroj: YouTube CC, mh825mh, Treviso Italy 2013

 

 

Čtěte také:

Letenky na Kiwi.com

Letenky do Trevisa za 1 466 Kč

Praha - Benátky Treviso s aerolinkou Wizzair za 458 Kč

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.01.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.