Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Dobrič

Bulharsko je pro Čechy jedním z nejčastějších cílů dovolené. Ač se může zdát, že v Bulharsku už nemáme co objevovat, opak je pravdou. Jedním ze zatím českými turisty méně navštěvovaných měst je i Dobrič.

 

 

Dobrič je se svými 90 tisíci obyvatel devátým největším bulharským městem.  Leží na severovýchodě Bulharska nedaleko rumunských hranic a asi 50 km severně od Varny a 40 km od pobřežního Balčiku.

Zajímavý je už jeho název.  Město ho totiž v minulosti několikrát změnilo a jako Dobrič je pojmenováno už počtvrté v historii, tentokrát od roku 1990. Pamětníci by si ho mohli pamatovat také jako Tolbuchin, protože tak se město jmenovalo až do posledního přejmenování.

Dobrič není obvykle hlavním cílem turistů, protože neleží přímo u moře. Spíše sem jezdí na výlety lidé ubytování v některém z přímořských letovisek. Ale můžete to udělat i naopak a strávit klidnou nebo naopak sportovní dovolenou v Dobriči a k moři se zajet jen podívat.

 

   
   Tip na hotel: Hostel Rekar Cena na noc pro dva - 501 Kč
   

 

Na co se podívat

Město má bohatou historii. První známky osídlení této lokality pochází z 3. až 4. století před naším letopočtem. Přímo ve městě byly nalezeny trosky staveb z 2. až 4. století a pak ze 7. až 11. století našeho letopočtu. V centru města je bulharská nekropole s pohanskými hroby. Město stálo vždy na křižovatkách dějin, kde se potkávaly různé civilizace a národy jihovýchodní Evropy. Přehledné doklady o tom najdete v Historickém muzeu s více než 163 000 exponáty. V současnosti zde funguje i specializované muzeum divadla a baletu. Další informace o regionu najdete také v Domě etnografie a skanzenu Stará Dobrič. Tam najdete také několik desítek obchodů, kaváren a restaurací. Můžete si zde také koupit suvenýry vyrobené místními řemeslníky, které můžete sledovat i přímo při práci. Ten leží v městském parku sv. Jiří, který byl založen v roce 1867. Park nabízí řadu příležitostí pro sport a rekreaci.  

 

 

Blízko Staré Dobriče leží i hlavní náměstí Svobody s květinovým trhem. Za návštěvu stojí i pravoslavný chrám sv. Jiřího, který byl vybudován v roce 1843 a má bohatě zdobený ikonostas. Milovníky umění zase zaujme Dobričská galerie, v níž je více než 3000 obrazů, soch, kreseb a dalších uměleckých děl.  V Dobřiči je také specializovaná ZOO – Záchranné centrum přírody a zvířat, kde žije na 16 hektarech vegetace ve stylu buše více než 100 zvířecích druhů, které tam mají podmínky blížící se jejich přirozenému prostředí.

 

Kudy tam

Do Dobriče se dostanete nejjednodušeji letadlem přes Varnu a pak autobusem. Cesta autem z Prahy je dlouhá asi 1600 km. Pokud nenarazíte na kolony, měli byste ji i s přestávkami zvládnout asi za 20 hodin.

 

 

 

Čtěte také:

Bulharská kuchyně

Zajímavá bulharská města a letoviska

Největší letiště v Bulharsku

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.