Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Hvar

Když vyrážíte do  Chorvatska, nesmíte zapomínat, že jej netvoří pouze pevninská část, ale i řada ostrovů. Jedním z nich je i Hvar, na němž leží stejnojmenné město, jež je oblíbenou turistickou destinací. Můžete sem jet za historií a poznáním, za zábavou, sportem či prostým odpočinkem.

 

 

Specifika místa

Není divu, že patří Hvar mezi nejoblíbenější destinace Jadranu. Může se totiž pochlubit řadou zvláštností a lákadel, jako je např. poměrně vysoká průměrná teplota v zimních měsících. Právě tento fakt přispěl k tomu, že se z Hvaru stalo centrum zimních přímořských ozdravných pobytů. Celkově se jedná o docela teplou oblast.

Klima je zde celkově velmi příhodné k tomu, aby se tu ledasčemu dařilo. Proto zde najdeme početnou, bohatou a rozmanitou vegetaci, především rostlinstvo. Velmi dobře se zde daří např. palmám, ale i subtropickému ovoci.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Ačkoliv se nejedná o příliš velké město, žije zde jen něco přes 3 500 obyvatel, funguje zde poměrně čilá lodní doprava, jež spojuje Hvar s nedalekými ostrovy Vis a Korčula. V určitém období odtud vyplouvají lodě dokonce až do Itálie!

 

  Tip na hotel: Guest House Kirinec   Cena na noc pro dva - 1 010 Kč
  Tip na hotel: Apartments Petričević Cena na noc pro dva - 1 420 Kč

 

 

Zdroj: YouTube CC, Jakub Vlček, Chorvatsko, Hvar

 

Co je zde k vidění

Toto území v historii patřilo Benátčanům a je to citelně znát. Spoustu historických památek zde vybudovali právě oni. Typickým příkladem jsou městské hradby, kterým se přímo říká Benátské opevnění. Navazuje na něj pevnost Španjol. Celý tento komplex lze navštívit.

Tato pevnost ovšem není jedinou ve Hvaru. Svou stopu zde zanechali i Francouzi, podle jejichž vojevůdce a císaře byla pojmenována Fort Napoleon. Tato pevnost se ovšem nenachází přímo ve městě, nýbrž na kopci nad ním.

Vraťme se ale na chvíli ještě zpět k Benátčanům. Ti totiž vybudovali ve Hvaru ještě jednu velmi významnou stavbu v přístavišti. Jde o Arzenál, tedy opravnu lodí, na niž bylo přistaveno další patro a je z něj dnes jedno z nejstarších funkčních divadel jihovýchodní Evropy.

A to zdaleka není všechno! Vyrazte do Hvaru a uvidíte sami.

 

 

Čtěte také:

Přehled last minute zájezdů do města Hvar

Jak dlouho trvá let do Chorvatska?

Seznam letišť v Chorvatsku


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.