Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Swansea

Na poloostrově Gower, konkrétně na písčitém pobřeží jihozápadního Walesu, nachází se město a hrabství Swansea. Toto město je druhým největším městem knížectví, ale zajímavostí poskytuje mnohem víc.

 


     Rozkvět města se datuje do osmnáctého a devatenáctého století, kdy se proměnilo v centrum těžkého průmyslu. Uhlí, kovy a měď se zde nejenom těžily, ale i zpracovávaly.

Dnešní podoba Swansea však zdaleka nemá industriální ráz. Středověké historické centrum bylo téměř srovnáno se zemí při ničivých náletech za druhé světové války, protože město bylo důležité právě pro své průmyslové zaměření.

Dnes ekonomiku Swansea tvoří především sektor služeb. Konkrétněji státní správa, zdravotnictví, vzdělání, dále samozřejmě finanční a ubytovací služby.


 Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: South View Guesthouse Swansea Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
  Tip na hotel: Sandpiper Guest house Cena na noc pro dva - 1 302 Kč
  Tip na hotel: ibis Swansea Cena na noc pro dva - 1 403 Kč

    Mapa - openstreetmap.org


     V tomto městě na pobřeží, můžete obdivovat umění, kulturu, také se můžete zaměřit na sport či procházky v krásné přírodě. Viktoriánské letovisko Mumbles, národní mořské muzeum, plavecký bazén a spoustu pláží. Nic z toho byste ve Swansea neměli opomenout.

Pro vášnivé fotografy bude velmi zajímavým místem "Worm’s Head" v zátoce Rhossili. Z tohoto místa je možné zachytit nádherný západ slunce a jde dokonce o deváté nejčastěji fotografované zapadání slunečních paprsků.

 


     Jste-li příznivcem kultury, jistě budete znát slavné osobnosti pocházející ze Swansea. Herečku Catherine Zetu Jones, která zazářila ve filmu Chicago, za který poté získala cenu Oskar v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli a básníka celosvětového významu, Dylana Thomase. Nutno podotknout, že Dylan Thomas psal také prózu. Známá se stala jeho sbírka povídek Portrét umělce jako štěněte.

 


     Swansea má 228 100 obyvatel, rozkládá se na 378 km2 a rozhodně má co nabídnout, proto pokud se budete nacházet ve Spojeném království, zvažte návštěvu tohoto města.

Ovšem nezůstávejte v tomto nádherném městě při pobřeží pouze přes den, protože v noci, když zde září pouze pouliční osvětlení, město teprve získává tu pravou romantiku.

 


Autor: Lucka Lou

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Velká Británie a její měna

   


Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.