Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Wales

Foto, en.wikipedia.orgWales vymezujeme jako jednu z historických zemí na britských ostrovech, oficiálně tedy ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska. Jde o celek s částečnou autonomií a jeho hlavní město se jmenuje Cardiff.

Rozkládá se na ploše 20 761 km² a má něco přes tři miliony obyvatel. Ty tvoří Welšané, národ, který čítá na světě celkem asi čtrnáct milionů příslušníků a odvozuje svůj původ od keltských kmenů. Dosud si navíc částečně zachoval vlastní jazyk.

 

Kde ho hledat? Mapa

Zdroj: openstreetmap.org

 

Foto, en.wikipedia.orgPohled na Cardiff - hlavní město Welsu

 

Dnes už nemá vlastního suverénního krále a titul kníže z Walesu je přiznáván následníkovi britského trůnu, nyní tedy princi Charlesovi, který je nejstarším potomkem královny Alžběty a prince Phillipa.

 

 

Podnebí lze charakterizovat jako mírné, našince překvapí chladnější léto, ve Walesu ještě patrnější než ve zbytku Británie. Zimy můžeme popsat jako o něco teplejší. Zato se počasí vyznačuje proměnlivostí, což celé zemi poněkud neprávem přisoudilo status místa, kde neustále prší. Déšť však trvá jen krátce, takže úhrny srážek nejsou tak výrazné.

Foto, en.wikipedia.orgNárodní vlajka

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 


 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Jak vypadá britská libra

   

Velká Británie přechází na nové plastové bankovky

   

Cardiff - město kontrastů

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.