Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Rady a tipy na cestu do Zanzibaru

Foto, en.wikipedia.orgZanzibar je pohádkový ostrov nacházející se v Indickém oceánu, který láká na bílé pláže, rozmanitý podmořský svět a půvabnou přírodu uprostřed ostrova.

 

 

 

 

Před cestou

Váš pas musí být platný ještě 6 měsíců po příletu zpět do České republiky. Nutností je i vízum, které získáte při příjezdu na Zanzibar. Před tím však musíte vyplnit prohlášení, které obdržíte po příletu nebo ještě v letadle. Jednorázový poplatek za vízum činí 50 USD a platí se na místě. Doporučujeme mít přesnou částku, pracovníci neradi rozměňují větší bankovky. Musíte také počítat s odletovou taxou při opuštění země, která činí 30 USD.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgV současné době není žádné očkování povinné, ale téměř každý vám doporučí, nechat se očkovat proti žluté zimnici. Pokud totiž budete cestovat na pevninu nebo safari, musíte se při příjezdu i odjezdu prokázat očkovacím průkazem, ve kterém budete mít důkaz o očkování právě proti žluté zimnici.

 

Měna

Národní měnou je tanzanský šilink, ale nemusíte mít obavy se sháněním této měny, protože široce uznávaným je i americký dolar, které se považuje za téměř rovnocenné platidlo. Bankomaty tu spíše nehledejte, vyskytují se velmi ojediněle, a navíc při výběru musíte počítat s 10-15% přirážkou.

Aktuální kurz tanzanského šilingu

Spropitné tvoří nedílnou součást příjmů místních obyvatel, proto s ním příliš nešetřete. Vyžaduje se dát jej číšníkovi, pokojské, nosiči kufrů, když vám někdo přinese ručníky k bazénu apod. Pokud pojedete na nějaký výlet či safari, který pořádá hotel, dejte spropitné řidiči i průvodci (obvykle 2 USD na osobu a den).

 

 

          Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Mysid / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)


 

Foto, en.wikipedia.org

By Andregoiano (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

 


Stone Town Mohlo by vás zajímat: cestopis z hlavního města Zanzibaru (Stone Town) si můžete přečíst zde.

 

Všeobecné informace

Vývoz a dovoz jakýchkoli předmětů vyráběných ze zvěře (např. slonoviny) je trestný!

Pokud si budete chtít zapůjčit automobil, musíte být starší 25 let a mít řidičský průkaz nejméně 1 rok. Musíte ale počítat s tím, že na Zanzibaru neodpovídají silnice evropským standardům, a proto trvá cesta mnohdy o dost déle.


Nejbližší aeroport: Letiště Abeid Karel Karume

Web: www.zaa.go.tz/international

Kód: ZNZ

GPS: 06°13′19.56″S  39°13′29.57″E


Zástrčky elektřiny jsou typu D, proto je nutné zakoupit tzv. přechodku ještě v republice. Výpadky proudu jsou zde celkem časté, protože ten je na ostrov přiváděn podmořským kabelem z pevniny Tanzánie.

Výpadky někdy bývají dlouhodobé (zaznamenány až 4 měsíce bez proudu), pro tyto případy mají však hotely vlastní generátory.

Je zde zákaz koupání a opalování se bez vrchního dílu plavek. Jiné omezení co se oblečení týče, tu není. Večer však upotřebíte i dlouhé tričko a kalhoty, protože večery bývají chladnější.


Průměrné maxima teplot v této lokalitě

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
31,9°C 32,8°C 33,7°C 31°C 29,1°C 28,2°C 28,3°C 29,4°C 28,9°C 30,9°C 31,9°C 30,9°C


Letenky z Prahy na Zanzibar přes vyhledávač Letuška

Přehled 26 letišť v Tanzanii na Wikipedii

Zanzibar - mapa

Mapa, přehled letů z Prahy na Kiwi.com

Přehled ubytování na ostrově Zanzibar přes portál booking.com

Zanzibar


* Autor úvodní fotky - By Bakersville (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat:

Zanzibar z Vídně za 12 824 Kč

Zanzibar na poslední chvíli z Bruselu za 7 920 Kč

Letenky na Zanzibar z Košic za 11 996 Kč

Měna v Tanzánii

Doba letu - Zanzibar

Kde leží Zanzibar? 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.