Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Rodinný výlet za letadly

Absolvovali jste již rodinnou dovolenou a plánujete s dětmi drobnější výlety? Máte už poněkud "překoupáno", ale nechce se vám navštěvovat mnohdy turisticky přeplněné památky? Vezměte děti na exkurzi pražského letiště! Je to výlet zábavný, jedinečný a nenáročný.

 

 

Pro letecké nadšence i pro úplné laiky

Letiště Václava Havla již několik let nabízí možnost navštívit exkurzi, která vám odhalí nádherný svět provoněný leteckou naftou. Ovšem ze zcela netradičního úhlu pohledu! Exkurze totiž ukazuje celé zákulisí fungování letiště i letecké dopravy vůbec, přímo z místa dění. Po krátkém úvodu na startu v Terminálu 3 vás posadí do pohodlného autobusu a s velmi profesionálním, avšak jednoduše podávaným výkladem si během dvou hodin prohlédnete celou plochu letiště, dozvíte se spoustu informací o létání, ke kterým se běžně nedostanete, a naskytnou se vám pohledy, jež mohou vídat pouze vybraní zaměstnanci letiště. Hangáry, stojánky, runway, ale třeba i letištní jednotku hasičského záchranného sboru. Nechybí samozřejmě také letadla. A pozor - fotografování je vítáno.

 

 

Několik možností...

Pokud patříte ovšem mezi ty, co raději jenom koukají a výklad přímo nepotřebují - zato rádi fotí - můžete zvolit fotoexkurzi, kde je výklad zkrácen zejména na bezpečnostní pravidla. Namísto popisu letiště totiž fotografujete - nejen z autobusu, ale především pak poblíž vzletové a

Čtěte také: Výlet do Kněževse na vyhlídku, kde uvidíte startovací i dosedávací dráhu letadel

odletové dráhy. Fotoexkurze je však doporučena hlavně těm starším návštěvníkům, tedy od studentů po seniory. Jednak z hlediska náplně, jednak z hlediska bezpečnosti. Pokud se pro tuto trasu rozhodnete, je nutné mít vlastní reflexní vestu. Na barvě nesejde.

 

Všechno zblízka

Při individuální exkurzi během dvou hodin prozkoumáte skutečně každý kout, každé letištní tajemství. Věděli jste třeba, co je to biologická ochrana letiště? Nebo co má za úkol ramp control? Jak vypadá takový obyčejný den na letišti, které získalo několik ocenění World Airport Award? Toto všechno se zde dozvíte. A nezatají vám ani další jedinečné zážitky. Vyberete-li si čas ve 12:30 nebo 14.30, zažijete velmi blízké setkání s největším civilním dopravním letadlem světa - s Airbusem A380, který do Prahy létá z Dubaje každý den. V odpoledních časech navíc nebývá výjimečné ani setkání s legendárním Jumbem, s Boeingem 747. Ať již v civilní či cargo verzi.

 

 

 

Jak na to?

Na stránkách pražského letiště si vyberete zda chcete individuální či fotoexkurzi (skupinové jsou určeny především školním skupinám). Vyberete si, v který den a čas chcete přijít a uděláte rezervaci. Bez ní to nejde. A pak už jen čekáte, až přijde vybraný den. Exkurze začíná na Terminálu 3, musíte zde být přítomni minimálně 15 minut před začátkem. Pokladnu najdete v obchodě se suvenýry, který je po vstupu do terminálu nalevo úplně vzadu.

 

A jak s parkováním či obědem?

Parkování na letišti je placené. Před Terminálem 3 je navíc parkoviště poměrně malé. Doporučuje se proto parkovat v obchodním centru Šestka, které je od Terminálu 3 vzdáleno pouhou jednu stanici autobusu 100 či 119 (ze zastávky K letišti na zastávku Terminál 3). V obchodním centru si pak můžete po exkurzi zajít na nákupy, vychutnat dobrou kávu, zajít na oběd. Preferujete-li ovšem restauraci, je možné dojet na Terminál 1 a navštívit restauraci Praha, kde si oběd vychutnáte při vyhlídce na letadla na ploše.

Autor: Denisa A.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.