Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Samsun - přístavní město v Turecku

Turecké město Samsun se nachází na severu, v asijské části země, na pobřeží Černého moře (pozn.: menší část západního  Turecka geograficky náleží k Evropě a zbývající území patří k Malé Asii – hranicí mezi uvedenými dvěma světadíly je Bosporská úžina).  V Samsunu žije kolem 300 tisíc obyvatel. Nejmenší nadmořská výška města jsou pouhé 4 metry.

 

 

Poloha města Samsun, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Z ČR je možné dopravit se do tohoto turisticky známého letoviska letecky, a to z letiště Václava Havla v Praze na letiště Carsamba, s mezipřistáním v Istanbulu. Město Carsamba je od Samsunu vzdáleno necelých 40 kilometrů.

Ubytování je možné v hotelích i apartmánech, a to od těch levných až po ty nejluxusnější. Na plážích je možné využít i autokempinky.

A co si v této destinaci můžete dopřát? Nejen koupání, vodní sporty a projížďky lodí, ale také turistiku, cyklistiku a spoustu dalších letních aktivit. V blízkosti pláží se nachází mnoho sportovišť, zábavné parky, ZOO park, nákupní centra.

Nějaký čas můžete věnovat i prohlídce města – zejména však tamních architektonických i kulturních památek. V Samsunu je velké množství interesantních a významných památníků a soch, navštívit lze i muzea, která mívají otevřeno až do nočních hodin.

Předpověď počasí udává v následujících deseti červnových dnech teploty kolem 25oC. Na dovolenou do Samsunu se můžete vypravit jak s cestovní kanceláří, tak po vlastní ose; červnové ceny jsou velmi příznivé.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled měst - Turecko

 

Hranice Turecka

 

Jakou měnu mají v Turecku?

 

Doba letu do Turecka

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 11.06.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.