Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Schwarzwald - Černý les, ve kterém se rádi ztratíte

Horské štíty porostlé starobylými jehličnany, lázeňské domy s dlouholetou tradicí, ale i prvotřídní špek a vůně třešňové pálenky. To vše je Schwarzwald, krajina z pohádek bratří Grimmů.

 

 

 

 

  • Pohoří Schwarzwald, pojmenované dle svých hustě zalesněných oblastí, se nachází na jihozápadě  Německa, ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na kraji Hornorýnské nížiny. Toto 160 km dlouhé a 60 km široké území, jehož nejvyšším bodem je hora Feldberg (1493 m), svými přírodními krásami nápadně připomíná Šumavu. Do světa se odtud rozbíhá řeka Dunaj, po jejímž prameni zde pátrali už staří Římané.

  • Schwarzwald však nejsou jen lesy a horské štíty. Nalezneme zde přírodní skvosty jako minerální prameny, krápníkové jeskyně a vodopády. Z průmyslu se oblast proslavila především strojírenstvím, hodinářstvím (ve městě Schonach můžete vidět největší kukačkové hodiny na světě) a sklářstvím. Město Pforzheim (přezdívané také jako „Zlaté město“) je proslulé šperkařstvím a v oblasti se daří i textilnímu průmyslu. Zemědělství přeje díky stupňovitosti svahů zejména západní část pohoří. Pěstuje se zde ovoce, tabák i vinná réva. Na pokraji Schwarzwaldu, v okrese Ortenau, tak můžete spatřit oblíbené odrůdy vína jako ryzlink, tramín a rulandské.

  • Ať už navštívíte divoký Národní park, místy připomínající skandinávskou krajinu, vylezete na jeden z vrcholů a necháte se unést nezapomenutelným výhledem, podíváte se do římských lázní, původních řemeslnických dílen, hradů či klášterů (cisterciácký klášter Maulbronn, je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO), stále zde budou nové věci k objevování.

Vydejte se pěšky po jedné z turistických tras, vyjeďte na kole či na lyžích a zažijte Schwarzwald na vlastní kůži.  Díky své všestrannosti dokáže toto místo nadchnout sportovce, dobrodruhy, historiky, i lázeňské bonvivány.

Autor: Martina Bendlová

 

Zdroj videa: YouTube CC, Ruth Katharina Morio, Schwarzwald

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

 

Hranice Německa

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.