Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Sicilský přístav Marsala, místo s orientální atmosférou

Na samém kraji západní Sicílie leží jedno z nejkrásnějších přístavních měst Marsala. Z období arabské nadvlády si místo dochovalo nejen svou typickou orientální atmosféru, ale i název. Marsala al Allah, v překladu Boží přístav.

 

 

Poklad Marsaly se skrývá v muzeu

Marsala je nepochybně nádherným místem s převažujícími barokními stavbami, pobřežní promenádou a okázalým historickým centrem města. Svůj největší poklad však jakožto přístav ukrývá v Museo Archeologico Baglio Anselmi a je jím potopená punská válečná loď z 3. století př. nl. a je jediným důkazem fénické mořeplavecké geniality na světě.

 

              Mapa - openstreetmap.org

 

Výlet lodí na Favignana si nenechte ujít

Až se vám město okouká, vyrazte na výlet po okolí. Jak jinak než na lodi? Jste přeci v přístavu. Vaším cílem může být např. ostrov Favignana s překrásnou přírodou. Nezapomeňte si s sebou vzít plavky, protože azurovému moři prostě nelze odolat. Vhodné ke koupání jsou zátoka Cala Rosa, pláž Cala Azura a mnohé z dalších písečných pláží.

 

Ostrov Favignana - přístav

 

Ostrov je menších rozměrů, takže jej bez problémů zvládnete projít pěšky za jeden jediný den. Pokud se vám ale nechce po svých můžete využít místních minibusů nebo si rovnou v ostrovním přístavišti za poplatek vypůjčit jízdní kolo a váš výlet se tak stane opravdu jedinečným zážitkem.

 

 

Favignana však svým návštěvníkům nenabízí jen koupání. Podívat se můžete i na bývalé vězení, které bylo ve své době nejstrašnějším vězením  celé Itálie. Dnes už tu sice zločince nenajdete, zato si můžete projít místní muzeum, které sídlí v budově bývalé věznice.

 

Ubytování v této lokalitě

Villa Sparta B&B

Cena na noc pro dva - 820 Kč

G&M APARTMENTS

Cena na noc pro dva - 920 Kč

Celebrity House

Cena na noc pro dva - 922 Kč

 

Marsala název města i světoznámého vína

Ten, kdo navštíví Marsalu, musí ochutnat i místní vína. Nejznámější z nich je těžké dezertní víno pojmenované podle oblasti, v níž bylo vyrobeno – Marsala. Toto likérové víno vzniklo, aby konkurovalo ještě slavnějšímu portskému ale i když je kvalitní, ne každý snese jeho sladkou chuť.

Autor: Ivana Rašková

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.