Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Sicílie

Foto, en.wikipedia.orgSicílie, největší ostrov ve Středomoří, je zemí řeckých chrámů, normanských kostelů a hradů a nádherných barokních kostelů a paláců.

Krajina, které na východním pobřeží vévodí sopka Etna (3323 m), přechází od úrodného pobřeží k horám na severu a v rozlehlou, suchou náhorní plošinu v centru země.

Pětimilionová Sicílie má v zimě mírné klima. V létě může být vytrvale horko a pláže se hemží Italy na dovolené a ostatními Evropany. Nejlepší doba pro návštěvu je jaro nebo podzim, kdy se dá jít na pláž i za památkami.

 

 

Většina trajektů z Itálie přijíždí do sicilského hlavního města Palerma, které je vhodným odrazovým můstkem. Pokud máte málo času, zustaňte v Palermu den a pak zamiřte do Taorminy a Agrigenta. Dalším zlatým hřebem jsou Syrakusy.

 

Foto, en.wikipedia.org

   Taormina

 

Mafie na Sicílii zůstává mocnou silou navzdory ranám, které jí stát uštědřil v 90. letech. Ale tito „ctihodní mužové“ se málo zajímají o turisty, takže se nemusíte bát, že byste se stali terčem ve válce gangů.

 

Největší ostrovy tohoto regionu (podle rozlohy):

Sicílie

Pantelleria

Lipari

Salina

Vulcano


Výběr ubytování na bookingu

Sicílie

 

Přílet a odlet

Letecky z hlavních měst  Itálie a celé Evropy odlétají letadla na letiště Palermo a Catanie.

 

 
Čtěte také článek: Nejkrásnější pláže Sicílie
 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Přehled italských měst

Seznam letišť na Sicílii

Jak dlouho trvá let na Sicílii

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.