Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Sopka Stromboli

Foto, en.wikipedia.orgKužel sicilské sopky Stromboli dramaticky vyčnívá z moře. Je to jediný ostrov s trvale aktivní sopkou, jejíž mocné plameny nepřetržitě lákají zástupy turistů. Sopečná činnost zjizvila a začeřila severozápadní část ostrova, zatímco východní strana je divoká, zelená a posetá nízkými bělostnými domky.

Nejmladší z liparských vulkánů, Stromboli, vznikl před 40 tis. lety a jeho plyny vytlačují téměř nepřetržitě spršky magmatu, což je typ erupce označovaný vulkanology jako strombolská činnost. K poslední velké Foto, en.wikipedia.orgerupci došlo roku 2007. Láva prorazila na vrcholku dva nové krátery a stékala po západním svahu hory.

Přestože seismická činnost, včetně padání kamenů, trvala několik dní, nebyla naštěstí nutná hromadná evakuace. Předchozí erupce v roce 2003 zasypala vesnici Ginestra kamením a činnost sopky na konci roku 2002 vyvolala menší cunami, které poškodilo městečko Stromboli, zranilo šest osob a na ostrov nesměli několik měsíců turisté. Lodě připlouvají do přístavu Porto Scari-San Vincenzo pod městem.

Většina ubytovacích zařízení i míst srazů k organizovaným výpravám na sopku je v oblasti od Scala Scari po ulici Via Roma.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Danielix62, Stromboli - sopka

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Ubytování v oblasti Stromboli přes portál booking.com

Stromboli

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Sicílie?

 

Seznam letišť na Sicílii

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 15.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.