Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Španělské schody v Římě

Řím,it.wikipedia.orgŠpanělské schody (italsky Scalinata di Spagna) sestupují dolů v kaskádě balustrád a balkonů kolem de Chiricova domu. Najdeme je na římském náměstí Piazza di Spagna.

  Ve 20. století zde postávaly hloučky lidí, kteří očekávali, že si je umělec vybere za svůj model. Tato scéna se ostatně ani dnes příliš nezměnila - stále jde o místo, kde se shlukují turisté a kam lidé chodí za letních nocí na krátké zastavení. Vybudování schodiště bylo převážně francouzskou aktivitou, poněvadž před jejich výstavbou byl francouzský kostel Trinita dei Monti dostupný pouze díky příkré polní cestě.

 

Řím,it.wikipedia.org

 

Po několika desítkách let dohadování nad plány bylo schodiště konečně v roce 1725 dokončeno a nyní představuje jednu z nejvýznamnějších římských atrakcí. Architekti Francesco de Sanctis a Alessandro Specchi jim dali velmi okázalou podobu, která je ideální pro vycházky nahoru a dolů spojené s tlacháním a pozorováním dění kolem. Španělské schody rovněž zahrnují díky nejen svojí délce skryté náboženské poselství - najdete zde tři schodiště oddělená třemi odpočívadly, což má představovat symbolický odkaz na svatou Trojici. Pokud máte dojem, že 135 schodů nezvládnete pěšky, je důležité vědět, že u vstupu do stanice metra Spagna (ulice Vicolo del Bottino) je k dispozici i výtah.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

 

       
   

Čtěte také: 10 míst, které musíte navštívit v Římě

 
       

 

Přehled ubytování v Římě

Booking.com

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.