Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

10 míst, které musíte navštívit v Římě

Nejromantičtější evropské město na tři? Bezpochyby Řím. Ten stále přitahuje své návštěvníky nenahraditelnou atmosférou. Míst, které stojí za to vidět v tomto nádherném městě je nespočet.

Prodloužený víkend ani týdenní dovolená vám nebude stačit na to, abyste všechna ta krásná místa navštívili. Proto jsmem vybrala deset nejatraktivnějších míst v Římě, které byste rozhodně neměli vynechat. 

 

Koloseum

Při vyslovení slova Řím, je Koloseum památkou, která se nám nejspíše vybaví mezi prvními. Nádherná monumentální stavba, kterou prostě musíte vidět! Koloseum bylo v minulosti největším amfiteátrem v římské říši. Přesto, že se dnes jedná spíše o zříceninu, její monumentálnost vás pohltí, a vaše fantazie bude pracovat na plné obrátky.

Můžete si zakoupit prohlídku i s průvodcem, nebo jen poklidně relaxovat, a pořídit si zde skvělé fotografie. Abyste se vyhnuli zdlouhavým frontám, doporučujeme zakoupit lístky přes internet. První neděli v měsíci bývají státní památky, ke kterým Koloseum patří, zpřístupněny zdarma. 

 

Čtvrť Trastavere

Malebná čtvrť, která jakoby se zastavila v čase. Obyvatelé této čtvrti se považují za původní obyvatele Říma. Proto zde můžete nasát zcela jedinečnou atmosféru. Stále se zde dodržují staré zvyky a tradice.

Čtvrť tvoří velmi různorodé stavby. Milovníci historie zde naleznou památky, jako je Bazilika Panny Marie v Trastevere, která patří k nejstarším křesťanským chrámům na světě. K vidění jsou zde ale také novodobé netradiční luxusní apartmány, množství restaurací, barů a hospůdek. Čtvrť Trastavere ve vás zanechá silný dojem. Nejkrásnější jsou zde večerní procházky malebnými uličkami, proto jeden večer rozhodně věnujte této části města.

 

Pantheon

Těžko bychom se mohli nezmínit o této dominantě Říma. Starověký chrám patří k nejzachovalejším chrámům vůbec. Až v její blízkosti si je návštěvník schopen uvědomit velkolepost stavby. Nevynechejte jedinečnou antickou památku, ze které se vám bude tajit dech. Více informací načerpejte zde.

 

Forum Romanum

Historie všude kolem vás. Místo s neuvěřitelně působivým spektrem těch nejstarších památek. To je obdelníkové náměstí, které bylo v minulosti centrem Říma. Nejzachovalejší památkou na tomto kouzelném místě je bezpochyby Titův oblouk a oblouk Septimia Severa. Už v ne tak dobrém stavu se zde dochovalo několik významných chrámů a bazilik. I ty však stojí za to vidět. Díky velkému prostoru, na kterém se Forum Romanum rozprostírá, se nebudete u jednotlivých památek mačkat spolu s dalšími turisty.

 

Španělské schody

Jen pro ty, kteří se nebojí pořádného výšlapu! I když, i pohled na nádherné schody z bílého mramoru, stojí za to. Jedno z nejznámějších schodišť na světě, které bývá osázeno květinami.

Naplánujte si návštěvu schodiště před západem slunce, posaďte se na jeden z historických schodů, a pak si už jen užívejte nádherný výhled a dokonalou atmosféru tohoto místa. V blízkosti schodiště se nacházejí příjemné restaurace a kavárny, kde můžete strávit zbytek večera.

 

Andělský hrad

Samotný název zní vznešeně, a taková monumentální kruhová stavba doopravdy je. Hrad na břehu řeky Tibery se pyšní krásnými interiéry a zajímavými zákoutími. Hrad ze kterého dýchá tajemno, navštivte už jen kvůli výhledům na Řím.  

 

Náměstí Navona

Jedno z nejslavnějších římských náměstí, kterému snad nic nechybí. Kostely, fontány, kavárničky, restaurace, úzké přilehlé uličky, pouliční umělci a mnoho dalšího. Projděte si náměstí se zmrzlinou v ruce, vyfoťte se u jedné z okouzlujících fontán, a vychutnejte si pohodové chvíle za poslechu živé hudby.

 

Fontána di Trevi

Není možné, abychom se nezmínili o této překrásné fontáně, kterou najdete v srdci Říma. Večer je toto umělecké dílo osvícené, a tak působí ještě velkolepěji. Jestliže vás neodradí davy turistů, které touží spatřit slavnou památku, navštivte ji. Říká se, že když vhodíte pravou rukou přes levé rameno tři mince do vody, ještě někdy se do Říma vrátíte. 

 

Vatikánská muzea

Několik muzeí, která jsou sdružena dohromady. Neuvěřitelné množství světových děl na jednom místě. Řada turistů sem míří kvůli Sixtinské kapli, která je známá především pro svůj úžasně zdobený interiér. Na něm se podílela řada renesančních umělců. Strop a výjev Posledního soudu je dílem Michelangela.

 

Galleria Borghese

Jedna z největších obrazových a sochařských galerií v Římě. Je zde také vystaveno mnoho slavných děl od umělců jako byl Caravaggio, Lorenzo Lotto, Tizian nebo Leonardo da Vinci. Exponáty jsou rozmístěny v okouzlujících barokních sálech. Jestliže jste milovníci umění, navštivte tuto galerii. Budete mít na co vzpomínat. 

 

Autor: Ivana Havelková

 

 

 

 

 

                    Mohlo by vás zajímat: cestopisy z Říma

           Vidět Řím a chtít se tam vrátit                     Řím a Vatikán            
             
                 

 

 


 

 

Průvodce Římem
Zdroj: YouTube CC, Jana a její svět,  Řím

 

 

 

Čtěte také:

Veřejná doprava (MHD) v Římě

Nádraží Roma Termini

Mapa metra v Římě

Doba letu do Říma

Letiště Řím (CIA)

Letiště Řím (FCO)

Doba letu do Říma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.