Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Thunské jezero - modrý obr schovaný mezi Švýcarskými Alpami

Pokud byste se chtěli vydat na pěší túru kolem  švýcarského Thunského jezera, nejspíš byste se dost zapotili – na délku je tento masiv tmavě modré hlubiny dlouhý 17,5 km. Parádní podívanou si ale užijete i z pohodlí velkých cestovních lodí, které tu brázdí průzračnou vodu z jednoho konce na druhý.

 

Poloha jezera, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

     
                              Předpověď počasí -  Thun  
     

 

Thunské jezero leží v kantonu Bern a své jméno získalo podle města Thun, které leží na severním konci jezera. Thun má dlouhé historické kořeny, se kterými se můžete seznámit ve zdejším muzeu umístěném v dominantě města, hradu ze 12. století. Atmosféru romantického venkova obklopeného úrodnými vinicemi si můžete vychutnat ve městě Spiez, které leží na jižním břehu Thunského jezera a je důležitým dopravním uzlem spojujícím Thun na jedné a Interlaken na druhé straně jezera.

 

                   Levné ubytování u tohoto jezera přes booking.com  
 

 

 

Nejživější je jistě známé turistické středisko Interlaken, které je zasazeno do oslnivé zeleně pnoucí se až na vrcholek známého masivu Jungfrau. Města jsou skvěle dostupná lodí, při plavbě přes jezero si taky skvěle odpočinete a se sklenkou v ruce můžete sledovat panoramatické výhledy na vrcholky Bernských Alp. Neminete ani přírodní švýcarskou pyramidu – vrchol Niesen s více než 2000 m n. m.

 

 

 

 

V létě se můžete zchladit v jednom z přírodních koupališť, u kterých nechybí příjemné zázemí pro dospělé i děti. Tzv. Strandbad najdete v každém větším městečku kolem jezera a koupete se v krásné čisté vodě. Pobyt na sluníčku zpříjemňuje lehký vánek, který ocení zejména milovníci plachetnic a windsurfingu. Po náročných výšlapech na vrcholky Alp si tu můžete blaženě odpočinout.

 

 

Zdroj: You Tube, Bas M, Creative Commons, Jezero: Thunersee

 

 

                   
               

10 největších jezer ve Švýcarsku

 
                   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.