Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Kam vycestovat na podzim? Zkuste Kodaň nebo Lyon

Ilustrační foto

 

Chcete-li na podzim někam letecky vyrazit, je zapotřebí již nyní začít se poohlížet po levných letenkách. Zajímavým podzimním tipem by mohla být města Kodaň a Lyon. Obě dvě mají přímé letecké spojení z Prahy s nízkonákladovou aerolinkou. Do Kodaně vás dopraví např. Norwegian, do Lyonu pro změnu Easyjet.

 

Kodaň

Ilustrační foto - MHDPokud se vydáte s aerolinkou Norwegian z Prahy do Kodaně, přistanete na letišti Kastrup. Odtud lze pokračovat hromadnou dopravou do centra města (Hovedbanegården). Vlakem by doba jízdy měla být do 15 minut. Budete potřebovat jízdenku na tři pásma, kterou není problém zakoupit v automatu. Cena jednosměrné jízdenky je přibližně 100 Kč.

Další možností jak se dopravit do Kodaně je letět do švédského Malmö. Odtud to je do centra Kodaně zhruba 45 minut. Nutno dodat, že tato varianta se českým cestovatelům asi nevyplatí. Do Malmö lze letět levně z Katovic - ceny letenek se pohybují i pod 400 korunami. Letenky jsou sice levné, ale k cestě je nutné přičíst dopravu do Katovic, případné parkovné a dále dopravu ze Švédska do Kodaně.

 

 

 

 

z Praha do Kodaň - odlet 11.10./návrat 16.10.
Ubytování v Kodani od 7 799 korun /5 nocí/2 osoby
2880 Kč (pro 1 osobu)
Norwegian (objednat)
Akční letenka

 

 

 

Pokud sečteme náklady na dvě zpáteční letenky a ubytování pro dvě osoby na 5 nocí, dopočítáme se částky 15 598 korun.

 

Lyon

Cesta do Lyonu je pro cestující odlétající z Prahy o něco levnější, než-li ta do Kodaně. Zpáteční letenka stojí přibližně 1 400 korun, tedy polovinu té do Kodaně. Dopravcem je britský easyjet. Ten vás dopraví na letiště Saint-Exupéry. Věřím, že netřeba vysvětlovat, po kom je letiště pojmenováno. Z letiště můžete využít tzv. Rhonexpress, tramvaj, která vás dopraví do centra za hezkých 30 minut. Na jízdenku si připravte 13 €, obousměrná stojí 23 €. Tramvaj jezdí zhruba každý 20 minut.

 

z Praha do Lyon - odlet 20.10./návrat 25.10.
Ubytování v Lyonu od 5 931 korun /5 nocí/2 osoby
1504 Kč (pro 1 osobu)
easyjet (objednat)
Akční letenka

 

 

 

Za 5 nocí ubytování pro dva, dvě zpáteční letenky do Lyonu, zaplatíte 8 939 korun.

 

 

Bazilika de Fourvière v Lyonu

Basilika de Fourviere Lyon

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.08.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.