Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Evropská města     

Tip na eurovíkend: Benátky

Benátky - ilustrační fotoKdo by neznal proslulé italské město, domov umění, renesance i politických bojů, spousta lidí se tam ovšem bojí vydat, protože Benátky jsou poměrně drahé město. Toto nemusí být pravidlem, i zde funguje systém hvězdiček a to poměrně spolehlivě.

Benátky vznikly již v pátém století před naším letopočtem a byly založeny kmenem Venetů, který zde začal stavět malé osady. Ovšem leží na tak zásadním strategickém bodě, že během následujících pár let se staly pánem obchodu mezi Evropany a orientem. Právě díky tomuto faktu tolik vzkvétaly, rozvíjela se tady nejrůznější umělecká odvětví a žili zde legendární postavy našich dějin.  Od patnáctého století se o město pokoušela Osmanská říše, naštěstí ovšem marně a Benátky byly v devatenáctém století připojeny k Itálii, tak je tomu dodnes.

 

 

Proč jsou tak drahé?

Benátky jsou považovány za velice drahé město. Ovšem pozor! Toto není vždy pravda, stejně jako u nás, nebo v jiné evropské metropoli, musíte počítat s tím, že ve středu města, nebo okolo historických památek bude vše drahé. Tomuto lze jednoduše předejít tím, že se ubytujete o kousek dál, například v Mestre, kde se ceny výrazně liší. Levné a přesto pěkné ubytování naleznete například zde.

Dalším důvodem, proč je pro našince draho je to, že existují jen tak tak, doslova plují po slané vodě, která neustále narušuje jejich strukturu a pevnost. Není tedy divu, že každý podnikatel musí investovat mnohem více, než v jakémkoliv jiném městě Evropy.

 

Aktuální ubytování v Benátkách:

 

Co na vás čeká?

Jako v každém historickém městě, i v Benátkách je největší pýchou města náměstí. Markovo náměstí byste jistě neměli vynechat. Dominantou Markova náměstí je Dožecí palác, kde vždy sídlili vládci tohoto mocného města. Dalším unikátem náměstí je Bazilika svatého Marka. Do této baziliky smíte jen se zahalenými rameny a koleny, na tohle si dejte pozor, protože i když takové varování uslyšíte často a ve finále se to moc neřeší, zde jde o pravidlo, které je třeba skutečně dodržovat. Základní vstupné do baziliky svatého Marka je zdarma, pokud budete chtít vidět i menší prostory nebo něco specifického je třeba zaplatit.

Velice oblíbená památka je i Benátská zvonice, neboli Kampanila, ze které si můžete prohlédnout celé okolí. Milovníci knih by určitě měli navštívit knihovnu Libreria Marciana, protože právě zde se nachází spousta unikátních knih, které nenajde nikde jinde na světě.

Kapitola sama o sobě jsou Benátské galerie, spousta lidí tvrdí, že na samotné město se lze dívat jako na jedno obrovské muzeum nebo galerii. To potvrzuje i fakt, že jsou plné krásných starých mostů. Benátské galerie jsou jedny z nejslavnějších na světě, skvostem mezi nimi je například Gallerie dell’Accademia.

 

Doprava po městě

Benátky jsou ostrovním městem, proto je jasné, že doprava po městě nebude tradiční. V samotném centru totiž nepotkáte jediné auto, jsou zde pouze velké čluny. Nejde jen o to, aby zde turisté nezpůsobili kalamitu, ale díky tomu, že jsou skutečně městem na vodě, zde můžete vidět i takové věci, jako je například člun, upravený jako sanitka nebo policie.

 

Doprava sem

Benátky jsou poměrně dobře dostupné pro české cestovatele. A to i díky aerolince Wizz Air. Pokud se vydáte sem letadlem, očekávejte obvykle cenu za zpáteční letenku okolo 1 000 Kč. Letá se z Prahy.

Příklad jedné takové letenky:

 

z Praha do Benátky - odlet 9.4./návrat 13.4.
1014 Kč (pro 1 osobu)
Wizzair (objednat)

 

 

V případě, že radši byste vyrazili autem, čeká vás zhruba 850 km - 8,5 hodin jízdy (jeden směr).

 

 

Jídlo

Jak již bylo řečeno, Benátky jsou pro turisty drahé, to platí především pro stravování. Pokud si říkáte, že jistě nakonec najdete velkou jídelnu, s obyčejným jídlem za rozumnou cenu, tak jste na omylu, Italové vaří kvalitně za každých okolnosti. Cenově nejpříznivěji zde vychází samozřejmě pizza. Benátky nemají svoji typickou kuchyni, ale přebírají komplet celou italskou.

 

Autor: Helena Dvořáčková


Vložil/a: Daniel Česák 18.02.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.