Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Rakousko     

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Königsleiten

konigsleitenZřejmě většina Čechů tráví svou zahraniční letní dovolenou někde u moře. Co ale pro změnu zkusit trochu více akční dovolenou v rakouských Alpách? Pokud máte aspoň trochu rádi pohyb, například jízdu na kole nebo pěší turistiku, v Alpách budete mít více než dost příležitostí. A navíc může jít o poměrně levnou dovolenou.

Připravili jsme pro vás dva články, které vám přiblíží oblast Salzburgsko.

 

 

V tomto článku se zaměříme na turistické středisko Königsleiten, které je známé především lyžařům - jsou zde výborné podmínky k lyžování. Vesnička leží ve výšce 1 600 m.n.m. Königsleiten je také velmi blízko Krimmlu - cca. 14 km, kde najdete největší vodopády Evropy. V dalším článku vám popíšeme Krimml s jeho slavnými vodopády.

 

Königsleiten a ubytování

CastelloJako první věc si musí každý cestovatel najít ubytování. Můžeme vám doporučit hotel Castello, který najdete prakticky uprostřed vesnice za velmi solidní cenu - cena se pohybuje od 12,75 € za osobu. Je možné se ubytovat i na kratší dobu než-li týden. Sami jsme hotel vyzkoušeli a byli jsme velmi příjemně překvapeni. Hotel byl čístý a pokoj byl dobře vybavený. Majitel hotelu byl velmi vstřícný a ochotný. V den ubytování si k nám přisedl a pomohl nám s plánováním výletů. Předal nám praktické rady a mapky. Majitel je horský průvodce, takže může své hosty provázet po vrcholcích tamních hor. Přímo nad hotelem vede turistická a cykloturistická trasa. V zimě oceníte přítomnost vleku přímo nad hotelem. Navíc pokud se ubytujete v tomto hotelu, získáte tím automaticky slevy na některé místní turistické atrakce. Slevy jsou například na: (vypisujeme pouze část z možných slev)

  Pův. cena Cena po slevě
Nahwanderkarte a Radkarte - mapa turistická a cykloturistická 2 € 0 €
Kristallbad Königsleiten - vstupné dospělá os. 7,9 € 6,9 €
Planetárium - vstupné dospělá os. 8 € 6,7 €
Půjčovna kol 20 €/den  5%
Krimml Wasser Wunder Welt 7 € 6 €
Tenis 8,8 € 7,3 €

Výhled z pokoje apartmánu:

Výhled

V Alpách na kole - Wildgerlostal

Okolí Königsleitenu je ideální pro cyklisty. Najdete tu spoustu dobře značených tras a budete projíždět úchvatnou scenérií. Nic podobného v Česku nenajdete. Velmi zajímavá je cyklotrasa Wildgerlostal. Trasu si popíšeme s odjezdem a příjezdem z/do Königsleitenu. Délka trasy včetně pěšího výstupu je cca. 25 km. Uváděnou cyklotrasu je samozřějmě možné jít i pěšky. Dole u jezera je parkoviště za 3,5 €. Odtud se můžete vydat pěšky.

Výjezd z Königsleitenu (1 600 m.n.m.) naplánujte nejlépe před obědem - ideální je zřejmě 10 - 11 hod. Samozřejmě vše závisí na vaši fyzické zdatnosti. Začátek je poměrně jednoduchý. Čeká vás 4 kilometrový sjezd k jezeru Spelcher Durlassboden (1 400 m.n.m). Cyklostezka vede okolo jezera směrem k Zittauer Hütte - výška je 2 328 m.n.m. Při cestě narazíte na volně se pasoucí stada krav.  Povrch je zpěvněný, z počátku jde o asfalt, později spíše štěrkový ale kvalitní a pevný povrch. Později opět asfalt. Na této trase nebude mít problém ani trekové kolo. Na kole se nedá dojet až k vrcholu hory. Je nutné kola nechat pod vrcholem, a vyjít horu pěšky. Výstup je strmý, místy jsou použity lana. Přesto ale nejde o extremní záležitost, takže na výstupu potkáte ne jednoho rakouského důchodce. Výstup nahoru trvá cca. 1 hodinu, sestup potom necelou hodinu. Opět toto závisí na vaší kondici. Na vrcholu hory je možné se občerstvit v horské chatě.

Nyní vás čeká asi nejlepší část cesty - 5 kilometrový sjezd na kole dolů. Od jezera do Königsleitenu musíte vyšlapat poslední kopce - až 17% stoupání.

Na závěr pár fotografií:

Astello - koupelna apartmánu

Astello apartmán

Königsleiten

Königsleiten

Cyklotrasa Wildgerlostal:

Cyklotrasa Wildgerlostal

Cyklotrasa Wildgerlostal Cyklotrasa Wildgerlostal
Nad hotelem Astello Nad hotelem Astello
wildgerlostal wildgerlostal

Cyklotrasa Wildgerlostal

Vložil/a: Daniel Česák 27.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!