Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Rakousko     

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Königsleiten

konigsleitenZřejmě většina Čechů tráví svou zahraniční letní dovolenou někde u moře. Co ale pro změnu zkusit trochu více akční dovolenou v rakouských Alpách? Pokud máte aspoň trochu rádi pohyb, například jízdu na kole nebo pěší turistiku, v Alpách budete mít více než dost příležitostí. A navíc může jít o poměrně levnou dovolenou.

Připravili jsme pro vás dva články, které vám přiblíží oblast Salzburgsko.

 

 

V tomto článku se zaměříme na turistické středisko Königsleiten, které je známé především lyžařům - jsou zde výborné podmínky k lyžování. Vesnička leží ve výšce 1 600 m.n.m. Königsleiten je také velmi blízko Krimmlu - cca. 14 km, kde najdete největší vodopády Evropy. V dalším článku vám popíšeme Krimml s jeho slavnými vodopády.

 

Königsleiten a ubytování

CastelloJako první věc si musí každý cestovatel najít ubytování. Můžeme vám doporučit hotel Castello, který najdete prakticky uprostřed vesnice za velmi solidní cenu - cena se pohybuje od 12,75 € za osobu. Je možné se ubytovat i na kratší dobu než-li týden. Sami jsme hotel vyzkoušeli a byli jsme velmi příjemně překvapeni. Hotel byl čístý a pokoj byl dobře vybavený. Majitel hotelu byl velmi vstřícný a ochotný. V den ubytování si k nám přisedl a pomohl nám s plánováním výletů. Předal nám praktické rady a mapky. Majitel je horský průvodce, takže může své hosty provázet po vrcholcích tamních hor. Přímo nad hotelem vede turistická a cykloturistická trasa. V zimě oceníte přítomnost vleku přímo nad hotelem. Navíc pokud se ubytujete v tomto hotelu, získáte tím automaticky slevy na některé místní turistické atrakce. Slevy jsou například na: (vypisujeme pouze část z možných slev)

  Pův. cena Cena po slevě
Nahwanderkarte a Radkarte - mapa turistická a cykloturistická 2 € 0 €
Kristallbad Königsleiten - vstupné dospělá os. 7,9 € 6,9 €
Planetárium - vstupné dospělá os. 8 € 6,7 €
Půjčovna kol 20 €/den  5%
Krimml Wasser Wunder Welt 7 € 6 €
Tenis 8,8 € 7,3 €

Výhled z pokoje apartmánu:

Výhled

V Alpách na kole - Wildgerlostal

Okolí Königsleitenu je ideální pro cyklisty. Najdete tu spoustu dobře značených tras a budete projíždět úchvatnou scenérií. Nic podobného v Česku nenajdete. Velmi zajímavá je cyklotrasa Wildgerlostal. Trasu si popíšeme s odjezdem a příjezdem z/do Königsleitenu. Délka trasy včetně pěšího výstupu je cca. 25 km. Uváděnou cyklotrasu je samozřějmě možné jít i pěšky. Dole u jezera je parkoviště za 3,5 €. Odtud se můžete vydat pěšky.

Výjezd z Königsleitenu (1 600 m.n.m.) naplánujte nejlépe před obědem - ideální je zřejmě 10 - 11 hod. Samozřejmě vše závisí na vaši fyzické zdatnosti. Začátek je poměrně jednoduchý. Čeká vás 4 kilometrový sjezd k jezeru Spelcher Durlassboden (1 400 m.n.m). Cyklostezka vede okolo jezera směrem k Zittauer Hütte - výška je 2 328 m.n.m. Při cestě narazíte na volně se pasoucí stada krav.  Povrch je zpěvněný, z počátku jde o asfalt, později spíše štěrkový ale kvalitní a pevný povrch. Později opět asfalt. Na této trase nebude mít problém ani trekové kolo. Na kole se nedá dojet až k vrcholu hory. Je nutné kola nechat pod vrcholem, a vyjít horu pěšky. Výstup je strmý, místy jsou použity lana. Přesto ale nejde o extremní záležitost, takže na výstupu potkáte ne jednoho rakouského důchodce. Výstup nahoru trvá cca. 1 hodinu, sestup potom necelou hodinu. Opět toto závisí na vaší kondici. Na vrcholu hory je možné se občerstvit v horské chatě.

Nyní vás čeká asi nejlepší část cesty - 5 kilometrový sjezd na kole dolů. Od jezera do Königsleitenu musíte vyšlapat poslední kopce - až 17% stoupání.

Na závěr pár fotografií:

Astello - koupelna apartmánu

Astello apartmán

Königsleiten

Königsleiten

Cyklotrasa Wildgerlostal:

Cyklotrasa Wildgerlostal

Cyklotrasa Wildgerlostal Cyklotrasa Wildgerlostal
Nad hotelem Astello Nad hotelem Astello
wildgerlostal wildgerlostal

Cyklotrasa Wildgerlostal

Vložil/a: Daniel Česák 27.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.