Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Kam vyrazit na lyže? Zkuste Dolomity

Dolomity BelvedereČas zimních dovolených je zde a i do Česka dorazila první (možná i druhá) vlna sněhové nadílky. Kam tedy vyrazit letos lyžovat? Míst pro lyžování je spousta, od Jeseníků, přes Krkonoše po světoznámé Alpy. A právě v tomto článku si představíme některé ze zajímavých středisek italských Alp.

 

 

Lyžování v Dolomitech

Co mohou nabídnout lyžařská střediska v Dolomitech? Podobně jako střediska v rakouských Alpách, i ta v Dolomitech nabízí velice kvalitní servis v podobě upravených parkovišť, komunikací, skibusů (které jsou zdarma), nebo ubytování. A oproti českým horám na vás čekají kilometry a kilometry sjezdovek. Na druhou stranu jsou Dolomity zhruba 800 km daleko (z Prahy). Lyžařské areály v Dolomitech se snaží o vzájemné propojení mezi sebou, tak, aby lyžař nemusel sundávat lyže. Podobně se o to snaží v celých Alpách, nově se o totéž pokouší střediska v Tatrách.

Lyžařská sezóna zpravidla startuje v prosinci a končí během dubna, po Velikonocích. U výše položených střediscích, jako jsou Passo di Tonale a Marmolada, si zalyžujete po celý rok!

 

Folgarida-Marilleva

Příkladem lyžařského střediska, kde vás čekají kvalitní služby i sjezdovky je Folgarida-Marilleva. Čeká vás 53 km sjezdovek a 27 lanovek. Středisko využívá i systém zasněžování. Středisko naleznete u údolí Val di Sole, a na lyžích se odtud dostanete do Madonny di Campligio. Po sečtení kilometrů sjezdovek obou středisek vám vyjde 120 km. A to je už úctyhodné číslo. A to důležité - cena jednodenního skipasu v hlavní sezóně je 37 €. To je cca. 930 Kč. O vedlejší sezóně je cena 33 €. Za 6 dnů zaplatí dospělá osoba 187 €, resp. 159 €. Kompletní ceník najdete zde. Pro zajímavost, na této adrese najdete webkameru.

 

Val di Fassa

Tento lyžařský region najdete mezi městečky Moena a Canazei. I Val di Fassa je propojena s okolními středisky, a celá oblast tedy nabízí cca 400 km vzájemně propojených sjezdovek. Val di Fassa je zajímává také tím, že leží v samém srdci Dolomit. Samotnou oblast Val di Fassa tvoří několik menších skiareálů. Nejznámější z nich je zřejmě Canazei-Belvedere. Toto středisko nabízí přibližně 25 km převážně červených tratí. K dispozici je 13 lanovek, z toho 8 sedačkových, 3 kabinové. Val di Fassa je dostupná lyžařskými vleky z center v městech Canazei a Campitello di Passa. Máte-li děti, bude pro vás výhodnější začínat v městečku Canezei. Odtud během pár minut dorazíte do Belvedere, kde je dětský snow park. A pokud se vydáte na Sass Pordoi, čeká vás úchvatný pohled na Alpy.

Webkameru Canezei - Belvedere najdete na této adrese.

A jak to vypadá s cenou skipasů? Ceny jsou stejné jako v případě Folgarida-Marilleva - cena jednodenního skipasu v hlavní sezóně je 37 €. To je cca. 930 Kč. O vedlejší sezóně je cena 33 €.

 

Park Belvedere

Ilustrační foto - Dolomity - BelvedereDolomity Belvedere

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.12.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.