Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Kam vyrazit na lyže? Zkuste Dolomity

Dolomity BelvedereČas zimních dovolených je zde a i do Česka dorazila první (možná i druhá) vlna sněhové nadílky. Kam tedy vyrazit letos lyžovat? Míst pro lyžování je spousta, od Jeseníků, přes Krkonoše po světoznámé Alpy. A právě v tomto článku si představíme některé ze zajímavých středisek italských Alp.

 

 

Lyžování v Dolomitech

Co mohou nabídnout lyžařská střediska v Dolomitech? Podobně jako střediska v rakouských Alpách, i ta v Dolomitech nabízí velice kvalitní servis v podobě upravených parkovišť, komunikací, skibusů (které jsou zdarma), nebo ubytování. A oproti českým horám na vás čekají kilometry a kilometry sjezdovek. Na druhou stranu jsou Dolomity zhruba 800 km daleko (z Prahy). Lyžařské areály v Dolomitech se snaží o vzájemné propojení mezi sebou, tak, aby lyžař nemusel sundávat lyže. Podobně se o to snaží v celých Alpách, nově se o totéž pokouší střediska v Tatrách.

Lyžařská sezóna zpravidla startuje v prosinci a končí během dubna, po Velikonocích. U výše položených střediscích, jako jsou Passo di Tonale a Marmolada, si zalyžujete po celý rok!

 

Folgarida-Marilleva

Příkladem lyžařského střediska, kde vás čekají kvalitní služby i sjezdovky je Folgarida-Marilleva. Čeká vás 53 km sjezdovek a 27 lanovek. Středisko využívá i systém zasněžování. Středisko naleznete u údolí Val di Sole, a na lyžích se odtud dostanete do Madonny di Campligio. Po sečtení kilometrů sjezdovek obou středisek vám vyjde 120 km. A to je už úctyhodné číslo. A to důležité - cena jednodenního skipasu v hlavní sezóně je 37 €. To je cca. 930 Kč. O vedlejší sezóně je cena 33 €. Za 6 dnů zaplatí dospělá osoba 187 €, resp. 159 €. Kompletní ceník najdete zde. Pro zajímavost, na této adrese najdete webkameru.

 

Val di Fassa

Tento lyžařský region najdete mezi městečky Moena a Canazei. I Val di Fassa je propojena s okolními středisky, a celá oblast tedy nabízí cca 400 km vzájemně propojených sjezdovek. Val di Fassa je zajímává také tím, že leží v samém srdci Dolomit. Samotnou oblast Val di Fassa tvoří několik menších skiareálů. Nejznámější z nich je zřejmě Canazei-Belvedere. Toto středisko nabízí přibližně 25 km převážně červených tratí. K dispozici je 13 lanovek, z toho 8 sedačkových, 3 kabinové. Val di Fassa je dostupná lyžařskými vleky z center v městech Canazei a Campitello di Passa. Máte-li děti, bude pro vás výhodnější začínat v městečku Canezei. Odtud během pár minut dorazíte do Belvedere, kde je dětský snow park. A pokud se vydáte na Sass Pordoi, čeká vás úchvatný pohled na Alpy.

Webkameru Canezei - Belvedere najdete na této adrese.

A jak to vypadá s cenou skipasů? Ceny jsou stejné jako v případě Folgarida-Marilleva - cena jednodenního skipasu v hlavní sezóně je 37 €. To je cca. 930 Kč. O vedlejší sezóně je cena 33 €.

 

Park Belvedere

Ilustrační foto - Dolomity - BelvedereDolomity Belvedere

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.12.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!