Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Španělsko     

Alicante: doprava a levné ubytování

Ilustrační fotoAlicante je město ve Španělsku, v regionu Valencie. Pro mnohé české cestovatele se toto město stalo letos aspoň v letní sezoně dostupnější a to díky aerolince Ryanair, která bude pravidelně létat do tohoto města z Brna.

Ovšem nejen Ryanair létá do tohoto města – cílovým místem je i pro společnosti GermanWings, Aer Lingus, Jet2, Transavia apod. Město Alicante je přímořské město, kde lze trávit dovolenou u moře, případně se odtud vydat do některého z oblíbených letovisek.

Levné ubytování

 

Eurostars Lucentum

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč
 

Hotel Sercotel Spa Porta Maris

Cena na noc pro dva - 2 012 Kč

 

Jak se dopravit do Alicante?

Třeba letecky. Jak uvádíme v úvodu článku, nově lze letět z Brna do Alicante s Ryanairem. Ceny za letenku se v tuto chvíli pohybují od cca. 600 Kč, ovšem je možné, že Ryanair tuto destinaci zlevní při nějaké cenové akci. Pokud vás zajímají letenky i pod 500 Kč vč. tax, registrujte se na našem webu. Pravidelně sbíráme informace o takto levných letenkách.

S Ryanairem je možné do Alicante letět také z Bratislavy, Krakova, Wroclavy či Mnichova.

 

Jak pokračovat z letiště?

Z letiště vás dopraví autobusová linka C-6. Ta vyjíždí každých 20 minut z autobusové zastávky č. 30. Celková doba jízdy by neměla překročit 30 minut. Cena jedné jízdenky je stanovena na částku 2,6 €. Pokud preferujete taxi službu, očekávejte cenu okolo 20 €.

 

 
Informace o Letišti Alicante (ALC) načerpejte zde
 

 

Doprava v Alicante

Dopravu v Alicante zajišťují autobusy ale také tramvaje. Z Alicante lze například využít tramvaj do Benidormu – oblíbené letovisko. Odtud lze pokračovat například do městečka Altea. Jen pro zajímavost – z Alicante lze plout lodí na ostrovy Ibiza či Mallorca. Pokud budete chtít využít místní MHD, počítejte s cenou za jízdenku okolo 1,2 €.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.02.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!