Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Španělsko     

Alicante: doprava a levné ubytování

Ilustrační fotoAlicante je město ve Španělsku, v regionu Valencie. Pro mnohé české cestovatele se toto město stalo letos aspoň v letní sezoně dostupnější a to díky aerolince Ryanair, která bude pravidelně létat do tohoto města z Brna.

Ovšem nejen Ryanair létá do tohoto města – cílovým místem je i pro společnosti GermanWings, Aer Lingus, Jet2, Transavia apod. Město Alicante je přímořské město, kde lze trávit dovolenou u moře, případně se odtud vydat do některého z oblíbených letovisek.

Levné ubytování

 

Eurostars Lucentum

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč
 

Hotel Sercotel Spa Porta Maris

Cena na noc pro dva - 2 012 Kč

 

Jak se dopravit do Alicante?

Třeba letecky. Jak uvádíme v úvodu článku, nově lze letět z Brna do Alicante s Ryanairem. Ceny za letenku se v tuto chvíli pohybují od cca. 600 Kč, ovšem je možné, že Ryanair tuto destinaci zlevní při nějaké cenové akci. Pokud vás zajímají letenky i pod 500 Kč vč. tax, registrujte se na našem webu. Pravidelně sbíráme informace o takto levných letenkách.

S Ryanairem je možné do Alicante letět také z Bratislavy, Krakova, Wroclavy či Mnichova.

 

Jak pokračovat z letiště?

Z letiště vás dopraví autobusová linka C-6. Ta vyjíždí každých 20 minut z autobusové zastávky č. 30. Celková doba jízdy by neměla překročit 30 minut. Cena jedné jízdenky je stanovena na částku 2,6 €. Pokud preferujete taxi službu, očekávejte cenu okolo 20 €.

 

 
Informace o Letišti Alicante (ALC) načerpejte zde
 

 

Doprava v Alicante

Dopravu v Alicante zajišťují autobusy ale také tramvaje. Z Alicante lze například využít tramvaj do Benidormu – oblíbené letovisko. Odtud lze pokračovat například do městečka Altea. Jen pro zajímavost – z Alicante lze plout lodí na ostrovy Ibiza či Mallorca. Pokud budete chtít využít místní MHD, počítejte s cenou za jízdenku okolo 1,2 €.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.02.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.