Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Ilustrační fotoVyrazit na prodloužený víkend na Slovensko není špatný nápad. Byla zima až praštilo, ale slunce nás hřálo. Zamířili jsme k Západním Tatrám k Zuberci, přesněji obec Huty, do překrásné stylové Koliby Holica. Zde nás přivítal milý personál. Cesta z Prahy trvá přibližně 7 hodin, se zastávkami tak 8 – 9 hodin.

Koliba má k dispozici 2 pokoje a 2 apartmány. A jednu úžasnou restauraci, kde vaří ty nejlepší halušky a jiné slovenské speciality. Koliba je u hlavní silnice na kopci nad vesnicí a je tam krásný výhled na okolní kopce a lesy. O výlety do okolí nemusíte mít starost. V blízkosti je spousty krásný míst a vyžití. My jsme navštívily blízký Liptovský Mikuláš – je vzdálen asi 30 km od koliby. V Liptovském Mikuláši je pěkné náměstí, a co asi nejvíce bude návštěvníky lákat je přírodní koupání v Liptovské Maře. Nedaleko je také populární Tatralandie – kde můžete strávit celý den. Vstupné na celý den pro dospělého je 17 €, pro dítě – 8 €. Možná někdo radši ocení menší termální koupaliště a to Bešeňová, kde vstupné na venkovní koupaliště stojí pro dospělého 13 € a pro dítě – 10 €.

Za zmínku stojí též Múzeum oravskej dediny, které je od obce Huty pouze 10 km. I v zimě je to kouzelná procházka po minulosti slovenské kultury. Vstupné je pro dospělého 2,50 € a pro děti 1 €.

Kousek od Liptovského Mikuláše je „Demänovská ľadová jaskyňa“. Nebo navštivte Oravský hrad, který je u města Dolný Kubín.

Okolí je jako stvořené pro lyžování tak i v létě pro turistiku nebo cyklistiku. Sjezdovka je od obce Huty vzdálená pouze 7 km. A jistě zajistí kvalitní lyžování.

Potřebujete ubytování v Tatrách? Denně aktualizované nabídky, u jejichž většiny je zdarma storno objednávky, najdete zde.

Aktuální výpis ubytování v Tatrách:

 

Fotografie:

Koliba HolicaKoliba Holica pokoj pro dvaKoliba Holica restauraceZuberec výhledZuberec - Huty - údolíZuberec - Huty - údolí

Muzeum oravské dědiny ↓

Muzeum oravské dědinyMuzeum oravské dědiny

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.02.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!