Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Ilustrační fotoVyrazit na prodloužený víkend na Slovensko není špatný nápad. Byla zima až praštilo, ale slunce nás hřálo. Zamířili jsme k Západním Tatrám k Zuberci, přesněji obec Huty, do překrásné stylové Koliby Holica. Zde nás přivítal milý personál. Cesta z Prahy trvá přibližně 7 hodin, se zastávkami tak 8 – 9 hodin.

Koliba má k dispozici 2 pokoje a 2 apartmány. A jednu úžasnou restauraci, kde vaří ty nejlepší halušky a jiné slovenské speciality. Koliba je u hlavní silnice na kopci nad vesnicí a je tam krásný výhled na okolní kopce a lesy. O výlety do okolí nemusíte mít starost. V blízkosti je spousty krásný míst a vyžití. My jsme navštívily blízký Liptovský Mikuláš – je vzdálen asi 30 km od koliby. V Liptovském Mikuláši je pěkné náměstí, a co asi nejvíce bude návštěvníky lákat je přírodní koupání v Liptovské Maře. Nedaleko je také populární Tatralandie – kde můžete strávit celý den. Vstupné na celý den pro dospělého je 17 €, pro dítě – 8 €. Možná někdo radši ocení menší termální koupaliště a to Bešeňová, kde vstupné na venkovní koupaliště stojí pro dospělého 13 € a pro dítě – 10 €.

Za zmínku stojí též Múzeum oravskej dediny, které je od obce Huty pouze 10 km. I v zimě je to kouzelná procházka po minulosti slovenské kultury. Vstupné je pro dospělého 2,50 € a pro děti 1 €.

Kousek od Liptovského Mikuláše je „Demänovská ľadová jaskyňa“. Nebo navštivte Oravský hrad, který je u města Dolný Kubín.

Okolí je jako stvořené pro lyžování tak i v létě pro turistiku nebo cyklistiku. Sjezdovka je od obce Huty vzdálená pouze 7 km. A jistě zajistí kvalitní lyžování.

Potřebujete ubytování v Tatrách? Denně aktualizované nabídky, u jejichž většiny je zdarma storno objednávky, najdete zde.

Aktuální výpis ubytování v Tatrách:

 

Fotografie:

Koliba HolicaKoliba Holica pokoj pro dvaKoliba Holica restauraceZuberec výhledZuberec - Huty - údolíZuberec - Huty - údolí

Muzeum oravské dědiny ↓

Muzeum oravské dědinyMuzeum oravské dědiny

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.02.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.